Tiktok Takipçi Satın Al

Google, Android 14 Beta 1 Güncellemesini Yayınladı

Google, geliştiriciler ve erken benimseyenler için ilk Android 14 beta güncellemesini yayınladı. Bu, geçen ay kullanıma sunulan ikinci geliştirici önizlemesini takip ediyor.

Yeni sürüm gizlilik, güvenlik, performans, geliştirici üretkenliği ve kullanıcı özelleştirmeye odaklanmaktadır. Ayrıca tabletler ve katlanabilir cihazlar gibi büyük ekranlı cihazlardaki deneyimi de geliştirir.

Android 14 Beta 1: Yenilikler


Form faktörlerinde çalışma: Android 14, tabletleri ve katlanabilir form faktörlerini desteklemek için geçmiş sürümleri temel alır ve uygulama geliştiricilerin bu cihazlardaki uygulama deneyimlerini geliştirmeleri için araçlar ve kaynaklar sağlar.

Daha Akıllı Sistem Kullanıcı Arabirimi: Android 14, hareketle gezinme için daha belirgin bir geri oku, uygulamaların özel eylemler eklemesine izin veren üstün bir sistem paylaşım sayfası ve uygulama sinyallerine dayalı olarak doğrudan paylaşım hedeflerinin iyileştirilmiş sıralaması dahil olmak üzere sistem kullanıcı arabiriminde iyileştirmeler sunar.

Görünürlüğü engelli odaklı erişilebilirlik hizmetleriyle sınırlandırma: Android 14, erişilebilirlikDataSensitive özniteliğini sunarak, uygulamaların belirli görünümlerin görünürlüğünü yalnızca engelli kullanıcılara yardımcı olduğunu iddia eden erişilebilirlik hizmetleriyle sınırlamasına olanak tanır, gelişmiş kullanıcı verileri koruması sağlar ve istenmeyen kritik eylemleri önler.

Uygulama uyumluluğu: Android 14 şu anda beta sürümünde, erken benimseyen kullanıcıların ve geliştiricilerin uygulamalarını test etmelerine olanak tanıyor. Kullanıcılar, Android 14’teki uygulamaları deneyebilir ve buldukları sorunları bildirebilir. Geliştiriciler, uyumluluğu test etmek ve sorunsuz performans sağlamak için yayınlanan uygulamalarını Android 14 Beta‘ya yükleyebilir.

Esper.io’dan Mishaal Rahman, Android 14 beta 1 güncellemesinde yeni özellikler keşfetti. İşte en son bulguların hızlı bir özeti:

Gelişmiş PIN Gizliliği: Omuz sörfçülerine karşı geliştirilmiş gizlilik için PIN girerken animasyonları devre dışı bırakır.

Şeffaf Gezinme Çubuğu: Gezinme çubuğunun arka plan rengini varsayılan olarak şeffaf yapmak için Geliştirici Seçeneklerine bir geçiş ekler.

Bluetooth LE Ses Profilleri: LE ses profilleri aracılığıyla bağlanmasına izin verilen uzak cihazları seçmek için Bluetooth LE ses İzin Listesini etkinleştirmek üzere Ayarlar > Sistem > Geliştirici seçenekleri altına bir geçiş ekler.

Google Play Sistem Güncellemesi: Haziran 2023 Google Play Sistem Güncellemesi sürümü ve SDK uzantısı sürüm 6 ile birlikte gönderilir.

Sistem Dili Onay İletişim Kutusu: Android 14 Beta 1’de sistem dilini (yerel ayar) değiştirmeye çalışırken bir onay iletişim kutusu gösterir.

Yandan Yüklenen Uygulamanın Erişilebilirlik Hizmeti: Yandan yüklenen bir uygulamanın Erişilebilirlik Hizmetinin uygulama bilgi sayfası, üç noktalı menü ve “kısıtlanmış ayarlara izin ver” seçeneği aracılığıyla etkinleştirilmesine izin verir.

Google, Android 14 Beta 1 Güncellemesini Yayınladı

Paylaşım Sayfasında Yakındaki Çip: DP2’de eksik olan “Yakında” çipini paylaşım sayfasına döndürür.

Ana Ekranda ve Kilit Ekranında Canlı Duvar Kağıtları: Varsayılan olarak etkin olmasa da, ana ekranda ve kilit ekranında farklı canlı duvar kağıtları ayarlamak için destek ekler.

Giriş Aygıtı Yapılandırma Dosyaları: Apple Magic Trackpad, Brydge Touchpad, Logitech Wireless Touchpad ve Logitech T650, TK820 ve T651 dahil olmak üzere çeşitli harici dokunmatik yüzeyler için giriş aygıtı yapılandırma dosyaları (.idc) ekler.

Kilit Ekranında Hava Durumunu Göster: Geliştirici Önizlemesi 2 güncellemesinde görüldüğü gibi, Ayarlar > Ekran > Kilit ekranında hava durumunu göstermek için yeni bir geçiş ekler.

Gizli Malzeme Siz Dinamik Renk Stili: Beta 1’deki “tek renkli” Malzeme Siz dinamik renk stilini gizler.

Gizli Saat Ayarları: Beta 1’deki Duvar Kağıdı ve Stiller’deki saat ayarlarını gizler.

3GPP Sürüm 16 Desteği: Pixel 7 ve Pixel 7 Pro için 3GPP Sürüm 16 desteğine sahip yükseltilmiş modem.

Geliştirilmiş Klonlanmış Uygulama Simgeleri: Klonlanmış uygulama simgeleri artık daha uygun bir rozete sahip, ancak Pixel Launcher hala iş profili rozetini gösteriyor.

Google, Android 14 Beta 1 Güncellemesini Yayınladı
Görsel: 9to5google

Güncellenen Veri Paylaşımı ve Konum İletişim Kutusu: Veri paylaşımı uyarısı için iletişim kutusundaki gerekçeleri bir madde işareti listesi biçimine günceller.

Fotoğraflara ve Videolara Kısmi Erişim: Fotoğraflara ve videolara kısmi erişim verirken farklı bir iletişim kutusu göstererek, görsel medya izinleri için “daha ​​fazla seç”, “daha ​​fazla seçme” veya “her zaman tümüne izin ver” seçeneklerine izin verir.

Google, Pixel 4a 5G, 5, 5a, 6, 6 Pro, 6a, 7 ve 7 Pro serileri de dahil olmak üzere desteklenen Pixel cihazlarının Android 14 Beta ve kablosuz Beta güncellemelerini almak için kaydedilebileceğini duyurdu. daha fazla bilgi için burayı ziyaret edin.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu