Tiktok Takipçi Satın Al

Google, APK Dosyalarını Yüklemeyi Zorlaştırıyor

Android’in yeni sürümü, Google Play’i atlayarak uygulama yüklemek isteyen kullanıcılar için işi zorlaştıracak.

Yabancı kaynaklara göre, Android 11’in piyasaya sürülmesiyle üçüncü taraf uygulamaların yüklenmesi çok daha zor olacak.


APK dosyasını indirdikten sonra, sistem kullanıcıdan uygulamayı yüklemek için izin ister. Ancak Android 11’de bu süreç daha karmaşık olacak. Android 11’in ilk yapısını test etmeye başlayan geliştiriciler, kurulum iznini kabul ettikten sonra, sistemin APK yükleyicisini başlatan uygulamayı zorla kapattığını buldular. Kurulumu tamamlamak için, sisteme izin verdikten sonra tüm süreci tekrar başlatmanız gerekir.

Android 11 APK dosyalarını yüklemeyi zorlaştırıyor

Daha önce, sürece alışkın olanlar için, bir APK’yı Chrome’dan indirdiğinizde, sistem dosyanın yüklenmesi için tarayıcı yetkilendirmesi gerektirir. Android ayarlarından izin verildiğinde, yükleme işlemine devam etmek için kullanıcı tarayıcıya yönlendirilir.

İlginç bir şekilde, yeni kurulum mekanizmasını hata olarak alan geliştiricilerin şikayetlerine yanıt olarak Google bunun normal işletim sistemi davranışı olduğunu söyledi. Bir uygulama bu izin olmadan başlatıldığında, bazı sistem dizinlerine ve normal çalışma için yazamayacağını açıklar. İşlemin tekrarlanması ve dizinlere yazılmasına izin veren bir görünüme güncellenmesi gerekir. Üçüncü taraf kaynaklardan uygulama yükleme işleminin değiştirilmesi, yeni Kapsamlı Depolama özelliğinin bir parçası haline gelmiştir. Dosya sistemi işlem şemasını değiştirdiler.

Google, APK Dosyalarını Yüklemeyi Zorlaştırıyor

Google’ın bu özelliği Android 11’in resmi sürümünde belirtme şansı var. Ancak bu küçük bir değişiklik. Geliştiriciler, İnternet devinin Apple’ın izinden gideceğine inanıyor. Üçüncü taraf kaynaklardan gelen uygulamaların yüklenmesini mümkün olduğunca zorlaştırarak Google Play’i öncelik haline getirecekler.

Google, APK Dosyalarını Yüklemeyi Zorlaştırıyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

  1. Eğer işin içinde korsan bir kurulum varsa bu benim alacağım bir risk. Google neden karışıyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu