Tiktok Takipçi Satın Al
Trend

Among Us Nasıl Bir Oyun? Nasıl Oynanır? (Hakkında Her Şey)

Sizlere dolu dolu Among Us içeriği hazırladık. Nedir, nasıl oynanır, fiyatı ve dahası...

Among Us nasıl oynanır? Sorusunu birçok oyuncu oyuna başlamadan önce merak etmektedir.  Son dönemin en çok oynanan ve popüler olan oyunları arasında yer alan Among Us nasıl bir oyundur?


Oyun oldukça basittir. Ayrıca Among Us hile var mı? Sorusuna da şöyle cevap verelim. Oyunun hilesi şuan için yoktur, ancak daha da popüler oldukça hile kullanan oyuncular maalesef çıkacaktır. Among us oyna sorgulaması Google’da epeyce aranan konuların başında geliyor.

Among Us Nasıl Bir Oyun? Among Us Nedir?

Among Us, uzayda yaşanan takım çalışması ve aldatmacası oyunudur. Blgisayarlardan ve mobil cihazlardan 10 kişiye kadar oynanabilen bu oyun son zamanlarda popülaritesini oldukça arttırmıştır. Bu oyun maksimum 10 kişi ile oynanabildiği gibi minimum da 4 kişi ile oynanabilmektedir. Oyunu oynayacak kişiler dilerlerse kendi arkadaşlarıyla, dilerlerse de yabancı kişilerle oynanabilmektedir.

Oyun Innersloth tarafından geliştirilmiştir ve 2018 yılının Ekim ayında piyasaya sunulmuştur. Hem ücretli hem de ücretsiz olarak oynanabilen bu oyunda iki farklı grup bulunmaktadır. Oyun, oyuncuları bu iki gruptan birine dahil olarak verilen görevleri yapmakla ve görevleri yerine getirirken de öldürülmemekle yükümlüdür.

Among Us’ın Discord kanalı da bulunuyor. Sesli sohbet, oyun içi konuşmalar adına Discord kanalında tam 250.000 oyuncu mevcuttur. Eğer sizlerde bir bu oyununun bir oyuncusuysanız, kanala buradan giriş yapabilirsiniz.

Among Us Nasıl Bir Oyun? Nasıl Oynanır? (Hakkında Her Şey)

Neden Bu Kadar Popüler Oldu?

Son zamanlarda popüler olan oyunun bu denli ivme kazanmasının ve oyuncu sayısını arttırmasının nedeni; sürükleyici bir oyun olması ve oyunculara keyif vermesidir. Ayrıca bu oyunun kısmen ücretsiz oluşu ve pek çok oyundan farklı özelliklere sahip olması da popüler olmasına etki etmektedir.

Oyun içerisinde Impostor ve Crewmate olmak üzere iki grup bulunmaktadır. Oyun, oyuncuları, oyun başladığında bu iki gruptan birine rastgele dahil olmaktadır. Crewmate oyuncularının görevi; haritada belirtilen görevleri öldürülmeden yapmak iken Impostor oyuncularının görevi de crewmate grubundakileri öldürmektir.

Bu oyunun asıl heyecanı ise; kimin hangi grupta olduğunun belli olmaması ve Impostor oyuncularının da görev haritasında sahte görevler oluşturup Crewmate grubundakileri avlayabilmesidir.

Among Us Nasıl Oynanır?

Among Us oyunu, bir görev oyunudur. Fakat bu görev oyununda kimin av, kimin avcı belli olmamasından kaynaklanan bir heyecan yaşanmaktadır. Bu özellikten dolayı da sevilerek oynanmaktadır. Oyun temelde bir grup oyunudur.

Dolayısı ile arkadaş grubuyla oynanabilecek nadir, eğlenceli ve heyecanlı oyunlar arasındadır. Crewmate grubunun Impostor grubuna av olmaması için de tek başına dolaşmaması gerekmektedir. Ayrıca oyunda aldatmacaların yaşanması mümkün olduğu için dikkatli oynanmalıdır.

Oyun, 4-10 kişilik oynanan, özellikle sosyal çıkarım yeteneği isteyen bir çeşit strateji oyunudur. Özellikle arkadaş ortamlarında sıklıkla oynanan kurt-köylü (vampir-köylü, mafya-köylü, birçok adı vardır) oyununa benzer, Town of Salem‘ı da andırdığını söyleyebiliriz.

Oyununun sistem gereksinimleri de oldukça düşüktür. Bu sebeple oyun bilgisayarına gerek yoktur; sıradan bilgisayarlarla da oynanabilmektedir. Üstelik oyunun mobil uyumlu versiyonu da vardır. Son olarak oyunun yapımcısı ve yayıncısı ise InnerSloth şirketidir. Oyunun Steam sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Among Us Fiyatı

Heyecanın doruklarda yaşandığı, arkadaş grubuyla oynanabilen oyunlar arasında bulunan Among Us hem ücretli hem de ücretsiz olarak oynanabilmektedir. Bu oyunun mobil versiyonu bulunmaktadır ve dileyen mobil cihaz kullanıcıları, cihazlarına indirme işlemi yaparak oyunu ücretsiz olarak istediği her yerde oynayabilmektedir. Oyunun bilgisayarlarda oynanabilmesi için de bir ücret ödemesi gereklidir.

Oyunun bilgisayarlar üzerinde oynanabilmesi için talep edilen ücret de oldukça düşüktür. Among Us fiyatı 10.50 TL’dir. Kısacası; düşük ücretle grup eşliğinde oynanabilecek kaliteli, keyifli oyunlar arasında bulunmaktadır. Bu oyunu bilgisayarlarına bir ücret karşılığında indirmeden önce dileyen herkes mobil cihazlarına ücretsiz olarak indirip oyunu deneyimleyebilmektedir.

Oyun Hata Veriyor

Disconnected From The Server Hatası nasıl çözülür? Ek olarak birçok hatanın çözümü yine aynı yöntemle giderilmektedir ve çözülmektedir. Öncelikte bilgisayarınıza reset atın ve modeminizin fişini çekip 20-30 saniye kadar bekleyin.

Steam güncellemesi yapmalısınız. Steam uygulamasını kapatarak baştan güncelleyin. Oyunun son sürümünün yüklü olduğuna emin olun. oyununda sunucu değiştirebilirsiniz.

Among Us Sistem Gereksinimleri

Among Us sistem gereksinimleri listesini daha önce sizlerle ayrı bir içeriğimizde paylaşmıştık. Tekrardan buradan yine sistem gereksinimlerini paylaşıyoruz. Bu tür grafiklere sahip oyuna göre normal bir donanım özelliği istediğini söyleyebiliriz.

 • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1+ Windows 8, Windows 10
 • İşlemci: Intel Pentium 4
 • RAM: 1 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 510
 • DirectX: Sürüm 10
 • Depolama: 250 MB

Among Us Ücretli mi?

Oyun sadece Android ve iOS platformlarda ücretsiz olarak oynanmaktadır. Bunun yanı sıra bilgisayarda da farklı emülatör programları sayesinde de Among Us mobil sürümünü de oynamak mümkündür. Kısacası Steam’de oyun Ücretsiz değildir.

Among Us Özellikleri

 • Gemiyi hazırlamak için görevleri tamamlayarak veya tüm Sahtekarları çıkararak kazanın.
 • Sahtekar’ın sabotajlarını geri almak için hızlı tepki verin.
 • Diğer Mürettebat Arkadaşlarını takip etmek için Yönetici haritasını ve Güvenlik kameralarını kontrol edin.
 • Şüpheli Sahtekarın kim olduğu hakkında tartışmaya başlamak için tüm cesetleri derhal bildirin.
 • Şüpheli davranışları tartışmak için acil durum toplantılarını arayın.
 • Şüpheli Sahtekarları çıkarmak için oy verin.
 • Mürettebatı öldürün ve çevredeki kişileri çerçeveleyin.
 • Mürettebat arkadaşlarınızla uyum sağlamak için görevleri çalıştırıyormuş gibi yapın.
 • Gemi içinde hızla hareket etmek için havalandırma deliklerinden gizlice geçin.
 • Kaosa neden olmak ve mürettebatı bölmek için sabotajlar kullanın.
 • Kurbanları tuzağa düşürmek ve özel olarak öldürmek için kapıları kapatın.
 • Özelleştirme: Renginizi ve şapkanızı seçin.
 • Çok sayıda oyun seçeneği: Daha fazla sahtekar, daha fazla görev ve çok daha fazlasını ekleyin!
 • Ana bilgisayar listesinden hızlı bir şekilde çevrimiçi bir oyun bulun.
 • Oyun içi metin sohbeti.
 • Zengin uyumsuzluk entegrasyonu.
 • PC, Android ve iOS arasında platformlar arası oyun!

Editör Puanı

Grafik - 6
Oynanış - 7.9
Popülerlik - 10
Görevler - 7

7.7

Puan

User Rating: 3.17 ( 14 votes)
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

17 Yorum

  1. En güncel sürüm yüklü değil mi? Her hangi bir güncelleme var mı bunu kontrol edebilirsin dostum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu