Tiktok Takipçi Satın Al

AMD: Ekran Kartı Kıtlığı Yılın Yarısına Kadar Sürecek

Tüm dünyada ekran kartı ve işlemci stokları azalırken artan fiyatlar sebebiyle çoğu kişi mağdur oluyordu. AMD yeni yaptığı açıklama ile piyasaya ne zaman yeni ürünleri süreceklerini açıkladı.


Tüm sektörlerin ve kullanıcıların son 1 yıldır karşılaştığı pandemi dönemi sebebiyle, son zamanlarda ekran kartı ve işlemci temini konusunda problemler yaşanıyor. AMD bu problemlerin 2021 yılının yarısından sonra arz ve talebin nihayet dengeleneceğini, problemlerin çözüleceğini belirtti.

Açıklamayı yapan AMD Şirket Başkanı Lisa Su, pandemi sebebiyle yeni ürünler kısa süre sonra üretime başlayacak fakat sadece yeni piyasaya sürdüğümüz ürünlere ağırlık verileceğini düşük bütçeli parçaların diğerlerine göre az üretileceğini, satış marjlarının yüksekliğinin bu olayı bu şekilde yaptığını ve kullanıcılardan anlayış beklediklerini de açıklamalarına ekledi.

AMD: Ekran Kartı Kıtlığı Yılın Yarısına Kadar Sürecek

Son olarak AMD bizlere yeni ürünleri piyasaya sunacağız. Yılın yarısından sonra bu ürünlere ulaşım daha basit olacak diyor. Ülkemizde ki son zamanlardaki fiyat artışını da gördüğünüzde sadece doların etkisinin olmadığını da anlayabiliriz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu