Tiktok Takipçi Satın Al

AMD A520 Anakartlar Piyasaya Sürülmeye Hazırlanıyor!

AMD ve üretim partnerleri, A520 yonga setli giriş seviyesi anakartları gelecek hafta yavaş yavaş piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Yeni gelecek AMD A520 anakartla hedef giriş seviyesi masaüstü kullanıcıları. Geçtiğimiz senelerin favori anakartlarından olan A320’nin yerine gelmesi planlanan A520 anakartlar fiyat/performans sistem kuracakların yeni favorisi olacak.


Özellikle ülkemizde doların bu derece fırladığı bu dönemlerde gelecek bu anakartı muhtemelen kurulacak yeni fiyat/performans kasaların hepsinde bunu görürüz diye düşünüyorum.

Son zamanlarda 500 serilerinin çıkması ve doların uçmasıyla fiyat/performans kasaları oluşturmak zor olmaya başlamıştı. AMD X570, B550 fiyat/performansçılar için pahalı kalırken B450 anakartların da pandemiden dolayı stokları azalmıştı. AMD A520 tam bir ilaç olması bekleniyor.

A520 Anakartlar 18 Ağustos’ta Geliyor!

AMD A520 Anakartlar Piyasaya Sürülmeye Hazırlanıyor!

AMD A520’nin fiyatı tahmini olarak 100-150 dolar civarında olması bekleniyor. Belirtilen 18 Ağustos tarihi ise yeni yonga setli anakartların ilkinin piyasaya duyurulması olarak belirtiliyor. Yani biz müşterilerin eline geçmesi bence eylül ayını bulacaktır.

B550 anakartlarda da olduğu gibi bu seride de PCI 4.0 desteği beklenmiyor. Yeni nesil ve AM4 olan tüm işlemcileri desteklemesi bekleniyor.

Çeşitli e-ticaret sitelerinde listelenmeye başlandı. İlk listelenen anakart 6 faz gücü ve tekli 8-pin bağlantıya sahip olan ASUS PRIME A520M-K oldu. Kart iki DDR4 DIMM yuvasına sahip ve 64 GB kapasiteye kadar destekliyor.

ASRock markası A520 Mini-ITX ve mATX kartları da internette listelendi. ASUS ile benzer özellikleri olduğu görünüyor. Bakalım 18 Ağustos’ta yeni anakartların tam özelliklerini listeleriz, umarım bir ertelenme söz konusu olmaz.

AMD A520 Anakartlar Piyasaya Sürülmeye Hazırlanıyor! AMD A520 Anakartlar Piyasaya Sürülmeye Hazırlanıyor!

AMD A520 Anakartlar Piyasaya Sürülmeye Hazırlanıyor!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu