AMD

Amazon Ellerinizi Tarayan Yeni Bir Ödeme Sistemini Test Etmek İstiyor

Amazon ilk piyasaya sürüldüğünde, şirket, çevrimiçi alışveriş sunan ilk birkaç şirketten biri olarak perakendeci olarak yer alıyor.

Daha yakın bir zamanda şirket , kasiyerlerin bulunmadığı Amazon Go mağazaları ile süpermarket endüstrisini bozmaya çalıştı; yalnızca aldıklarınızı tespit edebilen sensörler ve Amazon hesabınıza borçlandırdı.

Şimdi Amazon, ödemeler endüstrisini üstlenmek isteyebilir ya da en azından New York Post’tan çıkan bir rapora göre, şirketin nakit ödeme ihtiyacını ortadan kaldıracak bir el tarama sistemini test etmek istediğini iddia ediyor.

Bu tarama sistemi, kullanıcıların vizyon ve derinlik geometrisi kullanarak, görünüşe göre kişinin ellerini tanımlayabilecekleri ve satın alma işlemlerini Amazon ile bağlantılı kredi kartlarına borçlayabilecekleri hiçbir şeye dokunmalarını gerektirmiyor.

Amazon Ellerinizi Tarayan Yeni Bir Ödeme Sistemini Test Etmek İstiyor

Şimdiye kadar, sistemin %1’lik binde biri oranında doğru olduğu söyleniyor, ancak görünüşe göre Amazon mühendisleri %1’lik bir milyonda bir kesinliğe ulaşmayı umuyorlar. Amazon, sadece söylentiler ve spekülasyonlar hakkında yorum yapmadıklarını belirterek, rapor hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Amazon’un neden böyle bir sistemle ilgilendiği belli değil, ancak kişisel finans web sitesinin CEO’su New York Post, Majd Maksad’ı zirveye çıkardı. “İnsanlar maddi bir şeye dokunma deneyimine sahip olmadıklarında daha fazla harcama eğilimindedir. Para gibi. Paranın faydası daha geçici hale geliyor. 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ekipman çekilişi
TeknoDiot Oyuncu Ekipmanı ve Steam Cüzdan Kodu Çekilişi
GAMING EKİPMAN ÇEKİLİŞİ YAPIYORUZ!
ŞİMDİ KATIL!