Amazon Ellerinizi Tarayan Yeni Bir Ödeme Sistemini Test Etmek İstiyor - TeknoDiot.com

Amazon Ellerinizi Tarayan Yeni Bir Ödeme Sistemini Test Etmek İstiyor

Abone Ol 

Amazon ilk piyasaya sürüldüğünde, şirket, çevrimiçi alışveriş sunan ilk birkaç şirketten biri olarak perakendeci olarak yer alıyor.

takipçi satın al
takipçi satın al

Daha yakın bir zamanda şirket , kasiyerlerin bulunmadığı Amazon Go mağazaları ile süpermarket endüstrisini bozmaya çalıştı; yalnızca aldıklarınızı tespit edebilen sensörler ve Amazon hesabınıza borçlandırdı.

Şimdi Amazon, ödemeler endüstrisini üstlenmek isteyebilir ya da en azından New York Post’tan çıkan bir rapora göre, şirketin nakit ödeme ihtiyacını ortadan kaldıracak bir el tarama sistemini test etmek istediğini iddia ediyor.

Bu tarama sistemi, kullanıcıların vizyon ve derinlik geometrisi kullanarak, görünüşe göre kişinin ellerini tanımlayabilecekleri ve satın alma işlemlerini Amazon ile bağlantılı kredi kartlarına borçlayabilecekleri hiçbir şeye dokunmalarını gerektirmiyor.

Amazon Ellerinizi Tarayan Yeni Bir Ödeme Sistemini Test Etmek İstiyor

Şimdiye kadar, sistemin %1’lik binde biri oranında doğru olduğu söyleniyor, ancak görünüşe göre Amazon mühendisleri %1’lik bir milyonda bir kesinliğe ulaşmayı umuyorlar. Amazon, sadece söylentiler ve spekülasyonlar hakkında yorum yapmadıklarını belirterek, rapor hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Amazon’un neden böyle bir sistemle ilgilendiği belli değil, ancak kişisel finans web sitesinin CEO’su New York Post, Majd Maksad’ı zirveye çıkardı. “İnsanlar maddi bir şeye dokunma deneyimine sahip olmadıklarında daha fazla harcama eğilimindedir. Para gibi. Paranın faydası daha geçici hale geliyor. 

Göz atın:   Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (4 Aralık - 10 Aralık)

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu