Tiktok Takipçi Satın Al

Almanya, Okulların Microsoft Office 365 Kullanmasını Engelliyor

Almanya’da, okulların artık Microsoft’un Office yazılımının bulut versiyonu olan Microsoft Office 365’i kullanmasına izin verilmeyecek gibi görünüyor.

Yetkililere göre, bunun aslında Microsoft‘un sunduğu özelliklerden biri olan Office 365’in bulut niteliğinden kaynaklandığını söylüyorlar.

Bulutu kullanan yazılım, kullanıcıların bir kerede birden fazla cihaz arasında veri senkronize etmesine olanak sağladığı için kullanışlıdır, ancak bulut kullanımının potansiyel olarak kullanıcı verilerini ortaya çıkarabileceği konusunda bazı endişeler olduğu görülmektedir.

Sebep “veri”


Almanya, Okulların Microsoft Office 365 Kullanmasını Engelliyor

Microsoft’un çeviri veya yazım denetleyici araçlarının kullanımı sayesinde, Word’de yazılan konu satırlarını veya cümleleri e-postayla göndermek için yazılım tanılama gibi bilgileri içerir. Aynı zamanda, bu bilgilerin Microsoft sunucularının tutulduğu ABD’ye geri gönderilmesiyle ilgiliydi. Daha önce, şirket sunucularını Almanya merkezli olan bir Office sürümü üretmişti, ancak bunun 2018 Ağustos’unda kapatıldığı belirtildi.

Hessen Veri Koruma ve Bilgi Özgürlüğü Komiseri Michael Ronellenfitsch’e göre, “Almanya’daki kamu kurumlarının, kişisel verilerin işlenmesinin kabul edilebilirliği ve izlenebilirliği konusunda özel bir sorumluluğu var.” açıklamasında bulundu.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu