TeknoDiot.com
   
     

Almanya, Okulların Microsoft Office 365 Kullanmasını Engelliyor

Almanya, Okulların Microsoft Office 365 Kullanmasını Engelliyor Office Yazılımları Teknoloji Haberleri Yazılım Haberleri

Almanya’da, okulların artık Microsoft’un Office yazılımının bulut versiyonu olan Microsoft Office 365’i kullanmasına izin verilmeyecek gibi görünüyor.

Yetkililere göre, bunun aslında Microsoft‘un sunduğu özelliklerden biri olan Office 365’in bulut niteliğinden kaynaklandığını söylüyorlar.

Bulutu kullanan yazılım, kullanıcıların bir kerede birden fazla cihaz arasında veri senkronize etmesine olanak sağladığı için kullanışlıdır, ancak bulut kullanımının potansiyel olarak kullanıcı verilerini ortaya çıkarabileceği konusunda bazı endişeler olduğu görülmektedir.

Sebep “veri”

Almanya, Okulların Microsoft Office 365 Kullanmasını Engelliyor Office Yazılımları Teknoloji Haberleri Yazılım Haberleri

Microsoft’un çeviri veya yazım denetleyici araçlarının kullanımı sayesinde, Word’de yazılan konu satırlarını veya cümleleri e-postayla göndermek için yazılım tanılama gibi bilgileri içerir. Aynı zamanda, bu bilgilerin Microsoft sunucularının tutulduğu ABD’ye geri gönderilmesiyle ilgiliydi. Daha önce, şirket sunucularını Almanya merkezli olan bir Office sürümü üretmişti, ancak bunun 2018 Ağustos’unda kapatıldığı belirtildi.

Hessen Veri Koruma ve Bilgi Özgürlüğü Komiseri Michael Ronellenfitsch’e göre, “Almanya’daki kamu kurumlarının, kişisel verilerin işlenmesinin kabul edilebilirliği ve izlenebilirliği konusunda özel bir sorumluluğu var.” açıklamasında bulundu.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.