Akıllı Saat ve Akıllı Bileklik Arasındaki Farklar

Akıllı Saatler

2007 yılından sonra gelişmeleri hız kazanan akıllı telefonların büyümesi giyilebilir teknoloji ile bir üst noktaya taşındı. Cebimizdeki mobil cihazların bilgisayarın yapabildiği tüm işleri yapabilir hale gelmesi ile artık teknolojinin bir sonraki adımı olan giyilebilir teknoloji noktasına geçti. Bu noktada geliştirilen akıllı saatler ile cebimizdeki telefonlara dokunmadan telefon kullanımını kolaylaştırdı. Akıllı saatler ne diye soracak olursanız kısa bir tanımla, içerisinde cep telefonunda yer alan işletim sistemi ile aynı işletim sistemine sahip olan saat özelliğinin yanı sıra arama yapma, arama cevaplama, mesaj yazma, uygulama çalıştırma gibi özellikleri bulunan ve özellikle yoğun olduğumuz esnada kullanımı sıkça gerçekleşen bir teknolojik cihazdır.

Akıllı Saat ve Akıllı Bileklik Arasındaki Farklar

Akıllı Bileklikler

Giyilebilir teknolojide akıllı saatlerden sonra akıllı bileklikler çıkmaya başladı. Akıllı bileklikler, akıllı saatlere göre daha ince ve daha sade bir tasarıma sahip olmakla beraber daha kısıtlı özelliklerde ve daha farklı bir kullanım amacına sahiptir. Akıllı bileklikleri incelediğimiz zaman yine akıllı saatlerde olduğu gibi saat özelliği, aramaları görme lakin herhangi bir işlem gerçekleştirememe, bildirimleri görme gibi özelliklerin yanı sıra asıl kullanım amacı akıllı telefonlarda yer alan spor uygulamaları ile tam uyumluluk sağlayarak spor yaptığımız anda yardımcı bir teknoloji cihazı olarak karşımıza çıkmaktadır. Örneğin adım sayar, kalp ritim aracı gibi uygulamalarda tam anlamı ile başarılı bir grafik çizmektedir.

Akıllı Saat ve Akıllı Bileklik Arasındaki Farklar

Akıllı Saatler ile Akıllı Bileklikler Arasındaki Farklar

Birçok kişi cep telefonlarına uyum sağlayacak olan akıllı saat ya da akıllı bileklik almak isterken aradaki farkı çözümleyemediği için hangisini tercih edeceğini bilmemektedir. Biz bu yazımızda akıllı saatler ile akıllı bileklikler arasındaki farkı anlatacağız. Akıllı saatlerin cep telefonu özelliği daha çok iken akıllı bileklikler daha çok spor uygulamaları için kullanılmaktadır. Akıllı saatlere yeni uygulama ekleyip işlevselliği arttırabilirken akıllı bileklikler telefonda mevcut olan bazı yazılımlarla tek çalışabilmektedir. Akıllı saatler ile iletişim kurabilme özelliğine sahip iken akıllı bileklikler ile genellikle takip etme işlemlerini gerçekleştiririz. Bu nedenle akıllı saatlerin fiyatı akıllı bilekliklere göre daha yüksektir.

İLGİLİ İÇERİK:  Xiaomi Dünya Çapında Akıllı Bileklik Pazarına Hakim!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu