Tiktok Takipçi Satın Al

AirPods 1 ve AirPods 2 Arasındaki Fark Nedir?

Apple AirPods 2 sonunda piyasada. Ancak AirPods 1'inizden de yükseltmeye değer mi? Airpods 1 ve 2 farkı nelerdir?

İkinci nesil AirPods (AirPods 2 olarak da anılır), Apple için büyük bir başarı olan AirPods 1’e göre bazı yükseltmeler içerir. Airpods 1 ve 2 farkı nelerdir?

AirPods 2’nin merakla beklenen gelişi, “AirPods 1 ile AirPods 2 arasındaki fark nedir?” Sorusunu akla getiriyor. Aslında AirPods 1 ve 2 arasındaki fark çok azdır. Airpods 1 ve 2 farkı nelerdir?


Bazı durumlarda, örneğin renk ve stil gibi, hiç de farklı değildirler. AirPods 2, 2016’da piyasaya sürülmelerinden uzun süredir beklenen bir yükseltme ile burada! AirPods 1 ve 2 arasındaki farkı nasıl anlayabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

AirPods’un piyasaya sürülmesinden bu yana iki yıldan biraz fazla zaman geçti ve zaten piyasadaki pahalı kablosuz kulaklıklardan biri ve piyasadaki gerçek bir kablosuz kulaklık olarak manşetlere çıkıyor.

2019’da Apple, AirPods 2 olarak bilinen ikinci nesil AirPods’ları duyurdu. AirPods, piyasadaki Bluetooth kulaklıkların çoğuna neredeyse benzer olsa da, piyasaya sürüldüklerinden bu yana son derece popüler hale geldiler. AirPods ikinci nesil olduklarına göre, insanlar orijinal AirPods’dan farklı görünmese de AirPods 2‘deki yenilikleri merak etmeye başlıyor. İşte yeni nesil ve birinci nesil AirPods özelliklerinin bir dökümü ve ilkinin ikincisinden nasıl farklı olduğunu görelim.

AirPods 1 Modeli

AirPods 1, 2016 yılında piyasaya sürülen Apple’ın ilk nesil AirPods’udur. İlk nesil modeli, pil ömrüne yardımcı olan ve cihazlarla sorunsuz eşleştirme sağlayan kendi özel tasarımlı W1 çipine sahiptir. Apple İmzalı EarPod tasarımına sahiptir, ancak gerçek bir kablosuz dinleme deneyimi sunmak için kulaktan dışarı çıkan çıkıntılı gövdelere sahiptir. 4gr ağırlığıyla son derece hafiftir ve cebinize kolayca sığar. Bölmelerden herhangi birine basit bir iki kez dokunarak Siri’yi arayabilirsiniz.

AirPods 2 Modeli

AirPods 2 modeli ise 2019’da piyasaya sürülen yeni nesil AirPods’tur. Yeni AirPods, öncekine kıyasla eşsiz performans sunan yeni tescilli ve geliştirilmiş H1 yongası sayesinde oyunun kurallarını değiştiriyor. Birçok yönden gerçek bir yükseltmedir.

Yeni H1 yongası daha hızlı bağlantı, daha düşük gecikme, Siri desteği, cihazlar arasında daha hızlı geçiş ve daha fazlasını sağlar. H1 yonga seti sayesinde, selefine göre harika bir yükseltme olan “Hey Siri” diyerek Siri’yi çağırabilirsiniz.

AirPods 1 ve AirPods 2 Arasındaki Fark Nedir?

AirPods 1 ve 2 Farkı Nelerdir?

Tasarım

İkinci nesil AirPods ile orijinal AirPods arasındaki fark nominaldir ve tasarım açısından, aynı renk ve stil, aynı boyut ve aynı ağırlık ile dıştan hemen hemen aynıdır ve her ikisi de yalnızca beyaz renkte mevcuttur.

Dolayısıyla, estetik olarak konuşursak, her iki AirPods da o kadar farklı değil. Kablo ve değiştirilebilir kulaklık uçları olmadan kulaktan dışarı çıkan gövde benzeri çıkıntılara sahip klasik bir EarPod tasarımı. Kulak parçalarındaki hoparlör konumu da aynı. Bu nedenle, birini diğerinden dışarıdan ayırt etmek zordur.

İşlemci

Başka Airpods 1 ve 2 farkı detayına geldiğimiz zaman ise işlemci ön planda oluyor. İki AirPod arasındaki en büyük farklardan biri işlemci. İkinci nesil AirPod’lar, iPad’ler ve iPhone’lar gibi cihazlara daha hızlı ve daha kararlı bir kablosuz bağlantı sağlayan tescilli yeni ve yükseltilmiş bir H1 yonga seti tarafından desteklenmektedir.

Ayrıca selefinden 1,5 kata kadar daha hızlı çağrılara bağlanabileceğine inanılıyor. Orijinal AirPod’lar ise W1 yongasını kullanıyor. Yeni H1 yongası daha hızlı bağlantı, daha düşük gecikme, Siri desteği, cihazlar arasında daha hızlı geçiş ve daha fazlasını sağlar.

Siri

Yeni AirPods’ların en önemli güncellemelerinden ve göze çarpan özelliklerinden biri, Siri handsfree’yi çağırma yeteneğidir. Orijinal AirPods, Siri ile konuşabilmeniz için bölmeye (sol veya sağ) iki kez dokunmanızı gerektirir, ancak yeni AirPods’da, Siri’nin izniyle, yalnızca “Hey Siri” diyerek Siri’yi sesinizle çağırabilirsiniz. H1 çipi. Bu harika bir özelliktir ve elleriniz meşgul olduğunda ve arama yapmak istediğinizde veya ses seviyesini ayarlamak veya müziği kontrol etmek istediğinizde kullanışlıdır .

Şarj Kutusu

Muhtemelen yeni AirPods’la ilgili en iyi şey, AirPods modelinizi iPhone’unuzu kablosuz olarak şarj ettiğiniz gibi, sadece bir kablosuz şarj pedine yerleştirerek şarj edebileceğinizi düşünürsek, değerli bir yükseltme olan yeni kablosuz Şarj Kutusu.

Yeni AirPods, AirPod’ların maliyetine ek olarak 40 ABD dolarına mal olan kablosuz bir Şarj Kutusu ile birlikte gelir. Benzer şekilde çalışır – AirPods şarj pedine koymanız yeterlidir ve hazırsınız. Ancak yeni Kablosuz Şarj Kutusu hem yeni hem de orijinal AirPods’larla uyumludur.

AirPods 1 ve AirPods 2 Arasındaki Fark Nedir?

AirPods 1 Ile AirPods 2 Karşılaştırma Tablosu

AIRPODS 1 AIRPODS 2
Yonga seti W1 Yonga Seti H1 Yonga Seti
Siri Siri’yi uyandırmak ve onunla konuşmak için kulaklığa iki kez dokunun “Hey, Siri” diyerek sesle etkinleştirme.
Gecikme Oyun gecikmesi bazen gecikmeye neden olabilir AirPods 1’e kıyasla %30’a kadar daha düşük gecikme
Pil ömrü Konuşma süresi AirPods 2’den daha az Konuşma süresi %50 arttı
Şarj Kutusu Ayrı olarak satın alındığında 79$ AirPods 2 ile satın alındığında 40$

AirPods 1 ve AirPods 2’nin Özeti

Airpods 1 ve 2 farkı detaylarını sizlere aktardık. Özetle, hem yeni AirPod’lar hem de orijinal AirPod’lar tasarım ve estetik olarak çok farklı değil, bu yüzden ikisine sadece dışarıdan bakarak bir fark söyleyemezsiniz ve dürüst olmak gerekirse, ikisi de yok. . Ancak, yeni AirPod’larda satın alma işleminizi değerli kılacak önemli yükseltmeler var.

Yeni AirPod’lara yapılan ana yükseltme, W1 çipine sahip orijinal AirPod’lara kıyasla benzersiz performans sunan yeni tescilli H1 yonga setidir. H1 çipi, iPad’ler ve iPhone’lar gibi cihazlara daha hızlı ve daha kararlı bir kablosuz bağlantı sağlar ve ilk nesil AirPod’lara kıyasla %30’a kadar daha düşük oyun gecikmesi sunar ve bu da onu oyuncular için ideal hale getirir. Orijinal AirPod’ları paranız için kesin bir patlama yapan başka önemli yükseltmeler de var.

AirPods 1 ve AirPods 2 Arasındaki Fark Nedir?

AirPods 1 ve AirPods 2 Arasındaki Fark Nedir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu