AirPods 1 ve AirPods 2 Arasındaki Fark Nedir? - TeknoDiot.com

AirPods 1 ve AirPods 2 Arasındaki Fark Nedir?

Apple AirPods 2 sonunda piyasada. Ancak AirPods 1'inizden de yükseltmeye değer mi?

Abone Ol 

İkinci nesil AirPod’lar (AirPods 2 olarak da anılır), Apple için büyük bir başarı olan AirPods 1’e göre bazı yükseltmeler içerir.

AirPods 2’nin merakla beklenen gelişi, “AirPods 1 ile AirPods 2 arasındaki fark nedir?” Sorusunu akla getiriyor.Aslında AirPods 1 ve 2 arasındaki fark çok azdır.

Bazı durumlarda, örneğin renk ve stil gibi, hiç de farklı değildirler. AirPods 2, 2016’da piyasaya sürülmelerinden uzun süredir beklenen bir yükseltme ile burada! AirPods 1 ve 2 arasındaki farkı nasıl anlayabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

AirPods 1 ve AirPods 2 Tasarımı Arasındaki Fark Nasıl Anlaşılır?

Apple tamamen ikonik görünümüyle ilgilidir; kaygan, temiz beyaz tasarımları uzun süredir markalarının temel bir parçası ve bu değişmek üzere değil.

AirPods 1 tasarımı sizi ilk seferinde satın almanıza engel oluyorsa, onu kırmaktan nefret ediyorum, ancak AirPods 2’yi AirPods 1 dışında söylemek mümkün değil. AirPods Pro’nun aksine, kulağınızda tam olarak aynı uyuma sahipler bile. ipuçları.

Görünüşe bakılırsa, AirPods 1 ve 2 arasında hiçbir fark yok, bu yüzden birinci nesil ürünle aynı fiyata yükseltmeyi düşünmelisiniz?

AirPods 1 ve AirPods 2 Arasındaki Fark Nedir?

Kablosuz Şarj Kutusu

Zaten birinci nesil AirPod’lara sahipseniz, ancak kablosuz şarj trendine katılmak istiyorsanız, yeni bir AirPod çifti satın almak zorunda kalmayacağınızı bilmekten memnuniyet duyacaksınız.

Yazma sırasında, AirPods için kablosuz şarj kutusu Apple web sitesi üzerinden 79 $ ‘dır. AirPod’larınızı kasaya yerleştirmenize ve Qi uyumlu şarj matı veya yıldırım konektörü aracılığıyla şarj etmelerine olanak tanır.

Bununla birlikte, bir noktada AirPods 2’ye yükseltmeyi planlıyorsanız, kablosuz şarj çantasını daha sonra satın almanın aksine, yaklaşık 40 $ tasarruf edeceğinizden, muhtemelen kablosuz şarj kutusu ile AirPods 2’ye yatırım yapmaya değer.

AirPods 1 AirPods 2
Konuşma zamanı 2 saat 3 saat
Müzik zamanı 5 saat 5 saat
Dinleme Zamanı 24 saat 24 saat

AirPods 1 ve 2 arasındaki en büyük farklardan biri pil ömrüdür . Kullanıcılar artık tek şarjla beş saat dinleme süresinin yanı sıra şarj kutusu ile 24 saatten fazla dinleme süresinin tadını çıkarabilirler. Gerçekte, bu, vaka şarjı arasında yaklaşık bir hafta sürecek kadar yeterli olmalıdır.

AirPods 2, yalnızca 15 dakikalık bir kasa şarjı ile iki saatlik konuşma süresi sunabilir. Bu etkileyici görünse de, AirPods 1 tamamen aynı şeyi sundu, bu yüzden burada pek bir yükseltme yok.

Verimlilik

AirPods 1 ve AirPods 2 arasında pil ömrü açısından çok fazla fark olmasa da AirPods 2, performans ve verimlilikte çok büyük memnuniyetle karşılanan bazı önemli değişiklikler sunuyor.

Yeni H1 çip, AirPods 2’nin daha hızlı eşleşmesine, cihazları daha hızlı değiştirmesine ve konuşma süresini% 50 artırmasına olanak tanır. AirPods 2 ayrıca% 30 daha düşük gecikme süresi sunar ve bu, bu tür bir performansa güvenen oyuncular için idealdir.

AirPods 2 ayrıca sesle etkinleştirilir; bu, arama yapmak, soru sormak, yol tarifi istemek, şarkı değiştirmek vb. İçin “Hey, Siri” diyebileceğiniz anlamına gelir. AirPods 1, Siri’yi etkinleştirebildi, ancak bu, kullanıcının iki katına çıkmasını gerektirdi. kulaklıklardan birine dokunun.

İşlemci

AirPods 1 ve 2 arasındaki ana teknik özellik farklılıklarından biri işlemci. AirPods 1, W1 çipini kullanırken AirPods 2, H1 yonga setini kullanıyor. H1, iPhone gibi diğer cihazlara daha kararlı ve daha hızlı bir kablosuz bağlantı sağlayabilir, ancak AirPods 1 bu alanda pek sorun yaşamadı.

Göz atın:   AirPod 2 Özellikleriyle Bomba Gibi Geliyor

H1 yonga seti ayrıca daha hızlı bağlantı, daha düşük gecikme süresi ve Siri desteği ile W1 yongasına göre 1,5 kata kadar daha hızlı aramaları bağlayabilir.

Ses Kalitesi

Apple’ın AirPod’ları verimlilik için tasarladığı oldukça açık ve AirPods 2 kesinlikle bir adım. Ancak, AirPods 2’de ses kalitesinde iyileştirmeler yapılmadığını öğrenmek hayal kırıklığı yaratıyor.

AirPod’lar amaçları için yeterli ses sağlamış olsalar da, AirPods 1 ve 2 arasındaki farkların genel olarak zeminde oldukça zayıf olduğu düşünüldüğünde, bu alanda bir değişiklik görmek güzel olurdu.

Fiyat

AirPods 1 piyasaya çıktığında işler basitti. 159 dolarlık bir fiyat etiketi ile ilan edildiler ve bu kadardı.

AirPods 2, birçok seçenek sunarak işleri biraz sarsmıştır:

  • AirPods 2 ve kablosuz şarj kutusu (199 $)
  • AirPods 2 ve şarj kutusu (159 $)
  • Kablosuz şarj kutusu (79 $)

Müşteriler artık kablosuz şarj kutusu ile AirPods 2’yi 199 dolara satın alma şansına sahipler ve kablosuz şarj çantasını ayrı satın almaya kıyasla 40 ABD doları tasarruf ederler. Bu aynı zamanda, halihazırda birinci nesil AirPod’lara sahip olan tüketicilerin kablosuz şarj kutusunu satın alabileceği ve AirPod’larını şarj etmek için herhangi bir Qi uyumlu şarj matı veya yıldırım bağlantı noktasını kullanabileceği anlamına geliyor.

Çoğu Apple ürününde olduğu gibi, AirPods 1 artık Apple web sitesinden veya Apple Store’lardan satın alınamaz. Yine de, AirPods 2 bir süredir piyasada olduğu için onları diğer perakendecilerden daha ucuza bulabilir veya bir AirPods alternatifi arayabilirsiniz

AirPods 1 Ile AirPods 2 Karşılaştırma Tablosu

AirPods 1 AirPods 2
Yonga seti W1 Yonga Seti H1 Yonga Seti
Siri Siri’yi uyandırmak ve onunla konuşmak için kulaklığa iki kez dokunun “Hey, Siri” diyerek sesle etkinleştirme.
Gecikme Oyun gecikmesi bazen gecikmeye neden olabilir AirPods 1’e kıyasla% 30’a kadar daha düşük gecikme
Pil ömrü Konuşma süresi AirPods 2’den daha az Konuşma süresi% 50 arttı
Şarj Kutusu Ayrı olarak satın alındığında 79 $ AirPods 2 ile satın alındığında 40 ABD doları

AirPods 2’ye Yükseltmelisiniz?

Tasarım ve estetik açısından AirPods 1 ve AirPods 2 arasında pek bir fark yoktur. Her ikisine de yan yana bakacak olursanız hangisinin AirPods 1 hangisinin AirPods 2 olduğunu belirleyemezsiniz. AirPods 1’inizden hala memnunsunuz, muhtemelen AirPods 2’ye yükseltmeye değmez, ancak kablosuz şarj kutusuna yapılacak bir yatırım hayatınızı biraz daha kolaylaştırabilir.

Bununla birlikte, görünüşlerin yanı sıra, AirPods 1 ve 2 arasında ikinci nesle yükseltme yatırımını değerli kılan birkaç önemli fark var. Yeni H1 yonga seti, daha kararlı bir bağlantı açısından daha yüksek performans sunar ve oyuncular için% 30’a kadar daha düşük gecikme süresi sunar.

Zaten AirPods 1’e sahipseniz ve yeni kablosuz şarj çantasından hoşlanıyorsanız, paradan tasarruf edeceğiniz ve en son teknolojiyi parmaklarınızın ucunda (veya kulaklar).

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Başa dön tuşu