Tiktok Takipçi Satın Al

Airfryer Nedir ve Ne İşe Yarar? (Hava Fritözü)

Airfryer nedir sorusunun cevabı bu içeriğimizde!

Airfryer nedir?diye merak ediyorsanız, ne oldukları ve nasıl çalıştıkları ile ilgili cevabımız var. Airfryer ürünleri yiyecekleri yüksek güçlü bir fanla yüksek sıcaklıkta pişirirken, derin fritözler yiyecekleri belirli bir sıcaklığa kadar ısıtılmış bir yağ kazanında pişirir.

Her ikisi de yiyecekleri hızlı bir şekilde pişirir, ancak bir hava fritözü pratik olarak sıfır ön ısıtma süresi gerektirirken bir fritöz 10 dakikaya kadar sürebilir.


Airfryer ayrıca çok az yağ gerektirir veya hiç yağ gerektirmez ve fritözler, yiyecekleri emen çok şey gerektirir. Yiyecekler her iki cihazda da gevrek ve sulu çıkıyor, ancak aynı tadı vermiyorlar, çünkü genellikle derin yağda kızartılmış yiyecekler, fritözde ve fritözde farklı şekilde pişen hamurla kaplanır.

Hırpalanmış yiyeceklerin renklendirilmesine ve gevrekleşmesine yardımcı olmak için bir fritözde pişirmeden önce üzerine yağ püskürtülmelidir, bu sırada sıcak yağ bir fritözde hamurun içine girer. Un bazlı hamurlar ve ıslak hamurlar hava fritözünde iyi pişmez.

Airfryer Nedir ve Ne İşe Yarar? (Hava Fritözü)

İlgili Makaleler

Airfryer Yiyecekler Sağlıklı mı?

Havada kızartılmış yiyeceklerin tadı ve dokusu, fritözün sonuçlarıyla karşılaştırılabilir: Dışı çıtır, içi sulu. Bununla birlikte, eğer varsa (ne pişirdiğinize bağlı olarak) çok az miktarda yağ kullanmanız gerekir.

Yani evet, derin yağda kızartma ile karşılaştırıldığında, havada kızartma “sadece 1-2 yemek kaşığı bitki bazlı yağı baharatla kullanmayı taahhüt ederseniz ve her şeyden çok havada kızartma sebzeleri tercih ederseniz kesinlikle daha sağlıklı bir alternatiftir” Good Housekeeping’in Beslenme Direktörü Jaclyn London, MS, RD, CDN diyor. “Sizin ve ailenizin sebze oyununuzu geliştirmesine yardımcı olan herhangi bir cihaz, kilo yönetimi, kronik hastalık riskinin azaltılması ve yaşlandıkça uzun vadeli sağlığın iyileştirilmesi için anahtardır.”

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu