Tiktok Takipçi Satın Al

Adobe Flash Player Engellendi Sorunu ve Çözümü

Son zamanlarda çoğu kişinin karşılaştığı Adobe Flash Player Engellendi Sorunu ve Çözümü hakkında sizlere bilgi vereceğiz.


İlk olarak Adobe Flash Player engellendi sorunundan önce Adobe Flash Player’ın ne gibi işlere yaradığını bilinmesi gerekmektedir. Gün içinde bilgisayar kullanırken pek çok siteye giriyoruz.

Film, dizi izliyoruz, oyun oynuyoruz işte bunları yapmanızı sağlayan, internetin sunmuş olduğu görüntülerin son kullanıcıya net bir şekilde aktarılmasını sağlayan Adobe Flash Player’dır ve bu uygulama bazı zamanlarda hata verebilmektedir. Bu hatalar kullanıcıların karşısına genellikle “Adobe Flash Player” engellendi veya durduruldu şeklinde çıkmaktadır.

Adobe Flash Player Engellendi Sorunu ve Çözümü

Bu sorunun nasıl çözüleceğine dair ipuçları ise şu şekilde.

Chrome Tarayıcı Güncellemesi

Google Crome tarayıcısı dünyanın en çok kullanılan tarayıcılarının başında gelmektedir. Google Crome’un diğer tarayıcıların arasından sıyrılmasını sağlayan etken elbette hızlı olmasıdır. Yine kullanım rahatlığı ve kendine ait özellikleri ile web mağazası barındırması insanlar tarafından tercih edilmesine neden olmaktadır. Adobe Flash Player engellendi şeklinde bir uyarı alıyorsanız eğer yapmanız gereken ilk şey Crome Tarayıcısını güncellemek olacaktır. Kullanmış olduğunuz Crome Tarayıcı eğer güncel sürüme sahip değilse Adobe Flash Player’ın düzgün çalışmayabilir, bunun için Crome Tarayıcısının sürekli güncel tutulması gerekmektedir.

Crome Tarayıcısını güncellemek için,

  • Yeni sekme açın
  • Sağ üst taraftaki 3 noktaya tıklayın
  • Açılan sayfada en altta yer alan Crome hakkında kısmına girin
  • Bu bölümde Crome güncel bir sürüm olup olmadığını denetleyecek ve varsa güncelleme yapacaktır. Bu süreçte internet bağlantısının kopmamasına özen gösterin.

Engeli Kaldırabilirsiniz

Google Crome, bazı sayfaların daha hızlı çalışması için sayfada bulunan Flash Player’ları engellemeyi tercih etmektedir. Sayfaya girdiğinizde “Adobe Flash Player Engellendi” şeklinde bir uyarı ile karşılaşırsınız. Crome dışında Flash Player engellenmesi seçeneğini sizlerde seçmiş olabilirsiniz. Bu sorunun çözümü için izlemeniz gereken yol ise şu şekildedir.

  • Sol üst kısımda yer alan 3 noktaya tıklayın
  • Üst bölümde arama kısmı yer almaktadır, arama kısmına “Flash” yazın
  • Karşınıza gelen sonuçların arasından “Site Ayarları” bölümüne girin
  • Sitenin alt kısımlarında Flash kısmını göreceksiniz
  • “Sitelerin Flash çalıştırmasını engelle” seçeneği eğer aktif durumda ise bunu kapatın.

Bu yöntem ile birlikte sorununuz çözüme kavuşmuş olacaktır.

Adobe Flash Player Engellendi Sorunu ve Çözümü

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu