ADATA, USB 3.2 Harici SSD Modelini Duyurdu! - TeknoDiot.com

ADATA, USB 3.2 Harici SSD Modelini Duyurdu!

Abone Ol 

Saniyede 1000MB’a kadar okuma/yazma hızına ulaşan ürün, ufak boyutları ve farklı platformlarda tak-çalıştır özelliğini desteklemesiyle kullanıcı dostu olduğunu, IP68 sertifikasıyla da suya ve toza dayanıklılığını kanıtlıyor.

Dünyanın sayılı yüksek performanslı DRAM modülü, NAND Flash depolama birimleri ve mobil aksesuar üreticilerinden biri olan ADATA Technology, yeni harici SSD modeli ADATA SE800’ün yakında piyasada olacağını açıkladı. Tasarımında kolay taşınabilirliğe öncelik verilen ürün hızı, kapasitesi, farklı platformlarla uyumluluğu ve dayanıklılığıyla da kullanıcıları memnun edecek.

Çarpıcı Transfer Hızı

Saniyede 1000MB’a kadar varan transfer hızıyla harici hard diskten 6,61 kata kadar daha hızlı olan SE800, dosya aktarım için uzun uzun beklemeyi ortadan kaldırıyor. Ürünün üstün aktarım hızı, kullanıcılara 50GB büyüklüğünde 4K çözünürlükteki bir video dosyasını sadece 50 saniyede kopyalama imkânı veriyor. Üstelik SE800 PC, Mac, Android platformları yanında konsollarla da uyumlu olarak çalışabiliyor. Konsol kullanıcıları da ürünün saniyede 1000MB’a varan okuma/yazma hızından faydalanarak daha kısa yükleme sürelerinin tadını çıkarabilirler.

Kullanıcı Dostu, Şık ve Dayanıklı

USB Type-C arabirimi kullanan ADATA SE800 harici SSD, Windows, Mac OS ve Android sistemlerde tak-çalıştır şeklinde kullanılabiliyor. Ürünün herhangi bir kurulum gerektirmeden çalışabilmesi hem kullanım kolaylığı hem de farklı cihazlar ve sistemler arasında rahatça veri aktarımı yapma imkânı sunuyor.

Fırçalanmış metal gövdesiyle oldukça şık görünen ve Computex 2019’da Tasarım ve Performansta Mükemmeliyet Ödülü’ne layık görülen SE800’ü cepte veya çantanın bir gözünde rahatça taşımak mümkün. Boyutlarından beklenmeyecek bir dayanıklılığa sahip olan SE800 IEC IP68 standardının gerekliliklerini karşılıyor. Bu da ürünün toza ve suya karşı tam koruma sunduğu anlamına geliyor. Ayrıca 1,5 metrelik suda 30 dakikaya kadar sorunsuzca kalabilen ürün düşmelere ve darbelere karşı da ABD ordusunun MIL-STD-810G 516.6 dayanıklılık standardını karşılıyor.

ADATA SE800 harici SSD’nin ülkemizdeki piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı ise ileri bir tarihte açıklanacak. Ufak bir hatırlatma; En iyi performans için bağlanılan aygıtın USB 3.2 Gen 2 arabirimine sahip olması ve UASP modunun çalışması gerekmektedir. Gerçek performans kullanılan aygıtın donanım ve yazılım özelliklerine göre farklılık gösterebilir.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu