Tiktok Takipçi Satın Al

TikTok ve WeChat: ABD 48 Saat İçinde Uygulama İndirmelerini Yasaklayacak

Başkan Donald Trump son dakika anlaşmasını kabul etmezse, TikTok ve WeChat Pazar gününden itibaren ABD uygulama mağazalarında yasaklanacak.

Ticaret Bakanlığı, ABD’deki insanların herhangi bir platformdaki herhangi bir uygulama mağazası aracılığıyla mesajlaşma ve video paylaşım uygulamaları TikTok ve WeChat indirmesini engelleyeceğini söyledi.


Trump yönetimi, şirketlerin ulusal güvenliği tehdit ettiğini ve kullanıcı verilerini Çin’e aktarabileceğini söylüyor.
Ancak Çin ve her iki şirket de bunu reddediyor.

WeChat, Pazar günü ABD’de etkin bir şekilde kapatılacak, ancak insanlar yine de TikTok’u tamamen yasaklanabileceği 12 Kasım’a kadar kullanabilecekler.

TikTok, düzenin “hayal kırıklığına uğradığını” ve ticaret departmanına karşı çıktığını belirterek, Trump yönetiminin endişeleri ışığında “eşi görülmemiş düzeyde ek şeffaflık” taahhüdünde bulunduğunu söyledi.

Daha Sıkı Yasaklar Başlıyor mu?

TikTok ve WeChat: ABD 48 Saat İçinde Uygulama İndirmelerini Yasaklayacak

“Herhangi bir süreç olmaksızın yürürlüğe giren ve ABD’deki Amerikan halkını ve küçük işletmeleri hem ses hem de geçim için önemli bir platformdan mahrum etmekle tehdit eden adaletsiz yürütme düzenine meydan okumaya devam edeceğiz.”

Ticaret Bakanlığı’ndan gelen yasak emri, Başkan Trump’ın Ağustos ayında imzaladığı idari emirlerin ardından geldi . ABD şirketlerine Çinli şirketlerle çalışmayı bırakmaları için 45 gün verdi.

Eğer ABD teknoloji firması Oracle ve TikTok sahibi ByteDance arasında gerçekleşmesi planlanan ortaklık kabul etti ve Başkan Trump tarafından onaylanmıştır, uygulama yasak edilmeyecektir.

Bay Trump’ın anlaşmayı onaylayıp onaylamayacağı henüz belli değil, ancak anlaşmayı Pazar günü son teslim tarihinden önce gözden geçirmesi bekleniyor.

TikTok ve WeChat: ABD 48 Saat İçinde Uygulama İndirmelerini Yasaklayacak

TikTok ve WeChat: ABD 48 Saat İçinde Uygulama İndirmelerini Yasaklayacak

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu