Tiktok Takipçi Satın Al

WhatsApp Ses ve Müzik Gönderemiyorum Sorunu

WhatsApp müzik gönderemiyorum sorununun çözümü nelerdir?

WhatsApp müzik gönderemiyorum sorununun çözümü nelerdir? WhatsApp’ta çalışmayan sesli mesajların nasıl düzeltileceğini öğrenelim.


WhatsApp müzik göndermeme Android cihazlarda daha fazla ortaya çıkan bir sorundur. Genel olarak WhatsApp ses gönderemiyorum sorununun cevabını bu içerikte cevap vermiş olacağız.

WhatsApp’ta sesli mesajların ortaya çıkmasıyla , birçok kişi uzun metinler yazmaktan hoşlanıyor. Duyguları da daha iyi aktarır. Ancak bu sesli notlar zaman zaman çalışmayabilir. Örneğin, bir sesli mesaj alırsanız, indirilmez veya içinde ses yoktur.

Bazı kullanıcılar, bir tane oluştururken sesli mesajların rastgele çalışmayı bıraktığını tecrübe ediyor. Bu, sesli mesajları kaydedemeyecekleri anlamına gelir. Diğerleri ya WhatsApp seslerini duyarken siyah ekranı görüyor ya da ‘Bu ses mevcut değil’ hatası alıyor.

İlgili Makaleler

WhatsApp’taki sesli mesajlarla ilgili sorununuz ne olursa olsun, bu gönderi düzeltmenize yardımcı olacaktır. WhatsApp’ta sesi geri getirmek için çözümleri kontrol edelim.

WhatsApp muhtemelen akıllı telefonumuzda yüklü olan en çok kullanılan uygulamadır. Diğer insanlarla iletişim şeklimizi tamamen değiştirdi. Ayrıca, geleneksel mesajlaşma uygulamalarımızı tamamen devraldı. Görüntülü arama, sesli arama, sesli mesajlar, dosya aktarımı vb.

Özellikler sayesinde WhatsApp, cihazlarımızın vazgeçilmezi. Çoğu kişi sesli mesajları uzun metinler yazmaktan daha uygun bulmaktadır. Bu, başka bir görevde bulunduğunuzda ve birine hızlı bir mesaj göndermek istediğinizde daha rahattır. Ancak, sesli mesajların çalışmayabileceği birkaç durum vardır.

WhatsApp sesli mesajlarıyla karşılaştığınız sorunu çözüp çözmediğine bağlı olarak bu kılavuzda belirtilen tüm adımları veya adımlardan herhangi birini takip edebilirsiniz. Cihazınızda en son WhatsApp sürümünün yüklü olup olmadığına bakmak için genel bir kontrol yapın, çünkü geliştiriciler her zaman yeni güncellemelerle infixler getirir.

WhatsApp Ses ve Müzik Gönderemiyorum Sorunu

WhatsApp Müzik Gönderemiyorum

Örneğin, alınan sesli mesaj indirilemeyebilir veya oyun oynarken ses gelmeyebilir. Aslında, bazı kullanıcılar, sesli mesajların beklenmedik bir şekilde çalışmayı bıraktığı sorunlarla da karşılaştı.

Sorun ne olursa olsun, bu yazıda, WhatsApp sesli mesajlarının çalışmaması sorununu basit adımlarla nasıl düzelteceğiniz konusunda size rehberlik edeceğiz. Aşağıda belirtilen adımlar, WhatsApp sesli mesajlarıyla ilgili sorunları kesinlikle çözecektir. Öyleyse, daha fazla uzatmadan, doğrudan makalenin kendisine geçelim:

Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Uygulama içindeki sorunları çözmenin yaygın yollarından biri. WhatsApp sesli mesajlarıyla ilgili sorun yaşıyorsanız, telefonunuzu yeniden başlatabilir ve bunun sorunu çözüp çözmediğini kontrol edebilirsiniz.

Sesli mesajları kaydedemiyorsanız veya aniden kaydı durdurursa, WhatsApp sesli mesajları için gerekli izinleri verip vermediğinizi hemen kontrol etmelisiniz. Sesli mesajları kaydetmek için WhatsApp’a mikrofon izni vermeniz gerekir. Zaten AÇIK ise, devre dışı bırakın ve tekrar AÇIN ve cihazınızı yeniden başlatın.

Ve bunu yapmak için:

 • Ayarlar’a gidin
 • İçin baş Uygulamalar ve bildirimleri
 • WhatsApp’ı bulun
 • İzinler’e dokunun
 • Gerekli izinleri verin

Üçüncü taraf kayıt uygulamalarını kapatın

WhatsApp sesli mesajlarını kaydetmeye çalışırken cihazınızda mikrofon kullanan herhangi bir uygulama devre dışı bırakılmalıdır. WhatsApp’taki Sesli Mesajlar, mikrofona erişimi olan ve telefonunuzda etkin olan diğer üçüncü taraf uygulamaları kullandığınızda kaydedilemiyor.

Ekran koruyucuyu kontrol edin

Şimdi, bu, bu tür sorunlara çok yaygın bir çözüm değil. Ancak ekran koruyucunuzun, kulaklıktan ses çalmak için WhatsApp tarafından kullanılan yakınlık sensörünü engelleyebileceği zamanlar olabilir. Dahası, bir şey yakınlık sensörünü kapladığında ekran kararır. Bu nedenle, ekran koruyucunuzun suçlu olmadığından emin olun.

Telefonun sesini artırın

Bu oldukça tuhaf gelebilir, ancak bazen WhatsApp sesli mesajlarını dinlerken cihazımızın sesini açmayı sıklıkla unutuyoruz. Aynı durum, sesli mesajları kulaklık aracılığıyla dinlemeye çalıştığınızda da geçerlidir.

Cihazınızdaki depolama alanını kontrol edin

“Maalesef şu anda bu sesi yükleyemiyorum. Lütfen daha sonra tekrar deneyin ”mesajını indirmeye çalıştığınızda, telefonunuzun depolama alanını kontrol etmeniz gerekir. Bazen depolama alanı dolduğunda bu hata artar.

WhatsApp Ses ve Müzik Gönderemiyorum Sorunu

Önbelleği temizle

WhatsApp ile karşılaştığınız sorunu hala çözemiyorsanız, devam etmeli ve WhatsApp’ın önbellek verilerini temizlemelisiniz. Ve bunu yapmak için:

 • Ayarlar’a gidin
 • Uygulamalar ve Bildirimler’e gidin
 • Tüm Uygulamalar altında , WhatsApp’ı arayın
 • Depolama’ya ve ardından Önbelleği Temizle’ye dokunun

WhatsApp’ı yeniden yükleyin

Son olarak, son çare olarak, WhatsApp uygulamasının cihazınızdan kaldırılmasını seçebilirsiniz. Ardından uygulamayı cihazınıza tekrar yükleyin ve bu sorunun sorunu çözüp çözemeyeceğini kontrol edin.

Yani, bu yazıda benim tarafımdan var. Umarım bu gönderiyi beğenmişsinizdir ve WhatsApp’ta sorunun üstesinden gelebilmişsinizdir. Hala herhangi bir sorunla karşılaşıyorsanız veya bu sorun için daha iyi bir çözüm biliyorsanız, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Bir sonraki gönderiye kadar

WhatsApp Ses ve Müzik Gönderemiyorum Sorunu

WhatsApp Ses ve Müzik Gönderemiyorum Sorunu WhatsApp Ses ve Müzik Gönderemiyorum Sorunu

WhatsApp Ses ve Müzik Gönderemiyorum Sorunu WhatsApp Ses ve Müzik Gönderemiyorum Sorunu

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

 1. selam
  sadece sosyal medyada ses kaydi gönderme problemi yaşıyorum
  ses kaydi gidiyor fakat notasız olarak yani düz şekilde nokta nokta olarak gidiyor ve karşı tarafa boş ses olarak yansiyo bende gönderdiğimi tekrar dinlemek istediğimde dinleyemiyorum
  video olarak bisey gönderdiğimiz sorun yok
  telefonun dışa aktarılan ses YouTube radyo herhangi sorunu yok 3 defa format attım Hard reset sıfırlama hersek yaptım düzelmedi telefonu webwhatsappa bağlayıp deniyorum sorun devam ediyor ama sorun sadece whatsapp ta değil instagram DM Facebook messenger telegram hiçbirinde sesli mesaj gonderemiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu