Tiktok Takipçi Satın Al

ABD, Yapay Zeka Yazılımlarının İhracatını Kısıtlıyor

Şimdiye kadar, kural sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde geçerli olacak.

Bu hafta ABD başkanlık yönetimi, hassas teknolojileri Çin gibi rakip güçlerden korumak için tasarlanmış bir tedbirle sonuçlandı.


Pazartesi günü yürürlüğe giren yeni kural uyarınca, belirli türlerde uydu fotoğraf yazılımı ihraç eden ABD şirketlerinin Kanada dışındaki diğer ülkelere teslimatlar için lisans başvurusunda bulunmaları gerekecek.

Yapay zeka yazılımına engel!

Lewis’e göre, endüstri yasağın daha geniş olacağından ve yapay zekanın donanım ve yazılımlarının çoğunu kapsayacağından korktuğu için bu kuralı karşılayacak gibi görünüyor. Bir de açıklama geldi; “Stratejik ve Uluslararası Araştırmalar Merkezi’nde bir teknoloji uzmanı olan James Lewis,“ Amerikan şirketlerinin Çinlilerin ordularına yardımcı olabilecek daha iyi yapay zeka ürünleri yaratmalarına yardım etmelerini istemiyorlar ”dedi.

ABD, Yapay Zeka Yazılımlarının İhracatını Kısıtlıyor

Yeni önlem, dronlar ve uydular tarafından hedef belirleme sürecini otomatikleştirmek için kullanılabilen yazılımı etkiler. Bu, Ticaret Bakanlığı tarafından 2018 yılında kabul edilen ve Çin dahil ABD rakiplerine teknoloji ihracatı üzerinde sıkı kontrol gerektiren yasa hükümlerine uygun olarak uygulanan ilk kısıtlamadır.

Şimdiye kadar, kural sadece ABD’de geçerli olacak, ancak ABD yetkilileri uluslararası düzeyde bir kısıtlama getirmeye çalışmak için uluslararası organlara sunabilir. Son olarak yapay zeka ve benzer haberlere güncel bir şekilde teknoloji haberleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

:: Dünyanın En Eski Fosil Ormanı 386 Milyon Yaşında!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu