Tiktok Takipçi Satın Al

ABD Ordusunda Artırılmış Teknolojiye Sahip Askerler Sorun Olabilir

Birçoğumuz genellikle bir bilim kurgu filminde gördüğümüz süper bir asker konuları gerçekten ilgi çekici oluyor.

Şimdi, ABD ordusu duyularını geliştirerek, güçlenerek ve beyinlerini bilgisayara bağlayarak askerlerini bilim kurgu savaşına hazır insanlara yönlendirme planına sahip görünüyor. Teknik olarak, bu çok ses getirebilir. Ancak, kesinlikle ilginç bir fikir gibi geliyor.


Army Times hakkındaki bir rapora göre, Cyborg askerleri 2050 yılına kadar burada olabilirler. Burada yer alacak askeri teknoloji, genel olarak artırılmış teknoloji için büyük bir adım olabilir. Harika bir şey olsa da, bunun ne kadar yararlı veya tehlikeli olabileceğinden emin edebiliyoruz.

ABD Ordusunda Artırılmış Teknolojiye Sahip Askerler Sorun Olabilir

Beyinleri bir bilgisayara bağlanırken, bu onlara pilotsuz araçları ve daha fazla sınırsız işlevselliği kontrol etme yeteneği verecek.

Bununla birlikte, rapor aynı zamanda arttırılmış insan askerlerin gelmesinden sonra ortaya çıkacak olası dengesizlikler ve eşitsizlikler hakkında da uyarıyor.

Şimdilik, her şey ‘gerçek olamayacak kadar iyi’ gibi görünüyor ama güçlendirilmiş insanların geleceği şekillendirmeye nasıl yardımcı olacağı konusunda açıklık elde etmek için ilerlemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu