TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Savunma Sanayii Haberleri » ABD Ordusunda Artırılmış Teknolojiye Sahip Askerler Sorun Olabilir

ABD Ordusunda Artırılmış Teknolojiye Sahip Askerler Sorun Olabilir

ABD Ordusunda Artırılmış Teknolojiye Sahip Askerler Sorun Olabilir

Birçoğumuz genellikle bir bilim kurgu filminde gördüğümüz süper bir asker konuları gerçekten ilgi çekici oluyor.

Şimdi, ABD ordusu duyularını geliştirerek, güçlenerek ve beyinlerini bilgisayara bağlayarak askerlerini bilim kurgu savaşına hazır insanlara yönlendirme planına sahip görünüyor. Teknik olarak, bu çok ses getirebilir. Ancak, kesinlikle ilginç bir fikir gibi geliyor.

Army Times hakkındaki bir rapora göre, Cyborg askerleri 2050 yılına kadar burada olabilirler. Burada yer alacak askeri teknoloji, genel olarak artırılmış teknoloji için büyük bir adım olabilir. Harika bir şey olsa da, bunun ne kadar yararlı veya tehlikeli olabileceğinden emin edebiliyoruz.

ABD Ordusunda Artırılmış Teknolojiye Sahip Askerler Sorun Olabilir

Beyinleri bir bilgisayara bağlanırken, bu onlara pilotsuz araçları ve daha fazla sınırsız işlevselliği kontrol etme yeteneği verecek.

Bununla birlikte, rapor aynı zamanda arttırılmış insan askerlerin gelmesinden sonra ortaya çıkacak olası dengesizlikler ve eşitsizlikler hakkında da uyarıyor.

Şimdilik, her şey ‘gerçek olamayacak kadar iyi’ gibi görünüyor ama güçlendirilmiş insanların geleceği şekillendirmeye nasıl yardımcı olacağı konusunda açıklık elde etmek için ilerlemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Redmi K20 İçin Android 10 Güncellemesi Yayınlandı

Buğra Noyan

Street Fighter V, Nintendo Switch’e Geliyor

Buğra Noyan

Koronavirüs Nedeni ile Elektrik Tüketimi Yüzde 25 Düştü

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.