87 Dakikada Robot Programcısı Olmak - TeknoDiot.com

87 Dakikada Robot Programcısı Olmak

Abone Ol 

Bulunduğumuz çağın teknoloji çağı olmasından dolayı Robot teknolojisi alanında uzman bir yapıya sahip olan Universal Robots, müşteri kitlesinin robotlarla alakalı bilgi sahibi olabilmesi için müşteri kitlesine daha çok yardımcı olacağını, yeniliklerle, değişimlerle ve bu teknolojide karşılaşabilecek sorunlara nasıl yeni çözümler bulunması gerektiğiyle alakalı bilgilendirmektedir.

takipçi satın al
takipçi satın al

Robot teknolojisinin en iyi çalışmaları ile gündemde olan Universal Robots, yeni projeleri  ve çalışmaları ile birçok kişinin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Robot ve akıllı mekanizma kurulumu ile alakalı tüm detaylı bilgiyi kullanıcıları ile paylaşan Universal Robots, 87 dakika gibi bir sürede UR Akademinin de desteği ile robot programcısı olma imkanı sağlıyor. Bu dikkat çeken detayların en önemli özelliği ise tamamen ücretsiz olması.

Universal Robots ile Robot Programcısı Olmak

[ilgiliicerik icerik_id=”20298″]

Universal Robots son teknoloji ürünleri ile sunmuş olduğu robot uygulamalarını kendinizce özelleştirebilmeniz için geliştirilen bir çevrimiçi showroom ortamıdır. Robot teknolojisinin sağlandığı bu ortamda istenilen ve ihtiyaç duyulan her türlü aksesuarların yanı sıra kameralara yazılımlara kadar her şeyi bulabilmek mümkün. Bulunan yazılımlar ve aksesuarlar rahat entegre edilebilmesi için kurulum algoritması basitleştirilmiş kolay programlanma imkanı sağlanmıştır.

Universal Robots şirketinin ürettiği robotlarla da uyumlu olarak yürütülen bu algoritma yerine oturmuş bütünleşmiş ve onaylanmıştır. Universal Robots şirketinin geliştirmiş olduğu UR Akademi ise robot yapımına ve robot geliştirme konularına ilgi duyan kullanıcıların yararlanabilmeleri için geliştirilmiş eğitim modülüdür. Bu modül ortamının içerisinde yer alan simülasyonlar robot teknolojisini ile buluşmanızı daha zevkli hale getirmektedir. Böylece Simülasyonlar aracılığı ile UR akademi de verilen eğitimlerinizi uygulamalı olarak tamamlamış oluyorsunuz. Universal Robots tarafından geliştirilen uygulama İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve Çince gibi dil imkânlarıyla da dilleri zamanla kavrayabilmenize imkân sağlamaktadır.

Göz atın:   Tarihin ilk Nükleer Patlaması HD Kalitesiyle Ekranda

87 Dakikada Robot Programcısı Olmak

’Tak-Çalıştır ve Üretime Başla!” sloganı ile harekete geçen Universal Robots, insanların teknoloji ile etkileşiminin daha kolay ve daha yakın hale gelmesini hedeflemektedir. Ayrıca bu amacın gerçekleştirilme konusunda oluşturulan bir diğer ortam ise UR+ ekosistemidir. Robot teknolojisi için oluşturulan bu ekosistem sayesinde birçok kişinin otomasyon işlemlerine de daha rahat ulaşmasını sağlamaktadır. UR+ ürünlerinin robot programlama uzmanlığı gerektirmeden kolay bir şekilde programlanabilir olması hareketlendirme yapısındaki esneklik potansiyeli ve parçalara arasındaki iş birliği sempatik bir mekanizmaya sahiptir.

[ilgiliicerik icerik_id=”20248″]

İnsan ve makine işbirliği ile oluşturulan robotları rahatlıkla oluşturabilir, en azından Universal Robots şirketinin girişimde bulunduğu bu konuya göz atabilirsiniz. UR Akademinin sunmuş olduğu simülasyon eğitimleri ile robot programcısı olmak isteyen dünya çapında 130’dan fazla ülke bulunmaktadır. Anlık olarak kullanıcı sayısı 24 binden fazla olan UR Akademi platformu 7 dilde sunulan 9 modüler yapıya sahip. Robot teknolojisine ilgisi olan fakat robot teknolojisi ile alakalı hiçbir bilgi sahibi olmayan kullanıcılara da büyük kolaylık sağlayan bu platform, ilerleyen zamanlarda Türkiye için Türkçe dil seçeneğinin de hayata geçirilmesini planlamaktadır. Kolaylıkla sunulan bu yapı sayesinde sadece 87 dakikada robot programcısı olabilmeniz mümkün.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

TeknoDiot Bey

TeknoDiot Bey Diyeceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu