Tiktok Takipçi Satın Al

2020 Yılında Çıkacak Olan 5G iPhone, Qualcomm 5nm X55 Modem Yongasını Kullanacak

2020 yılında çıkan 5G iPhone, Qualcomm 5nm X55 modem yongasını kullanacak. Apple, rakiplerinden biraz geç olsa da,2020’de 5G alanına girmeye hazırlanıyor.

Nikkei Asian Review’in bir rapora göre Apple 2020 takvim yılında 80 milyon 5G iPhone gemi için tedarikçileri harekete geçiriyor. Raporda, Apple’ın 5G modem yongasını Qualcomm’dan taşıyacak üç önemli 5G iPhone modelini piyasaya süreceği belirtildi.


Görünüşe göre bunu mümkün kılan çipler Apple’ın yeni nesil A14 Bionic çipiyle Qualcomm’un Snapdragon X55 modem çipinin bir birleşimi olacak. İlginç olan, Apple A14 Bionic‘in, şirketin 5nm teknolojisine sahip ilk çipi olduğu söyleniyor. Apple ve Qualcomm, Nisan ayında patent anlaşmazlığını henüz yeni çözüme kavuşturdukları için bu ilginç.

5G iPhone, Qualcomm 5nm X55 Modem Yongasını Kullanacak

7nm’den 5nm’ye geçmek çipin nispeten aynı yüzeyde daha fazla teknolojiye sahip olmasını sağlayarak daha verimli olmasını sağlar. İlk 5nm yongası olması pek mümkün değil, çünkü Huawei‘nin 5nm teknolojisi üzerine inşa edilecek bir sonraki Kirin işlemcisini ortaya çıkarması bekleniyor. 2018 yılında, Huawei Qualcomm’u dünyanın ilk 7nm yongası olan Kirin 980 ile yumrukladı. Bu yıl, Kirin 990 diğerleri arasında 5G modemi yerleştiren ilk yonga oldu.

2020 Yılında Çıkacak Olan 5G iPhone, Qualcomm 5nm X55 Modem Yongasını Kullanacak

Çarşamba günü Apple, dördüncü çeyrek 2019 kazançını açıkladı, bu da şirketin yıllık %2 artışla 64 milyar dolar gelir elde ettiğini gördü. Ancak iPhone satışları geçen yıla göre düşüş göstererek, %9.2 düşüşle 33.36 milyar dolar gelir elde etti. Apple ayrıca, Hindistan ve ABD, Brezilya ve çeşitli Güneydoğu Asya ülkeleri de dahil olmak üzere diğer bazı pazarlarda 4. çeyrek kazanç rekoru kırdığını açıkladı.

Bir 5G iPhone‘un varlığının, şirketi ileriye götürüp desteklemeyeceği henüz belli değil. Rakipleri 5G’ye gelince çoktan lider oldu ama Apple ne olursa olsun şirkete sadık kalan bir hayran kitlesine sahipti, bu yüzden söylemesi zor. 5G iPhone’ların kaçınılmaz olarak ne zaman piyasaya sürüleceğini bekleyip görmemiz gerekecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu