TeknoDiot
     
     
     

5G Akıllı Telefonlar Satışı 2025’te 1 Milyarı Geçebilir

5G Akıllı Telefonlar Satışı 2025'te 1 Milyarı Geçebilir

Strategy Analytics’in yeni bir araştırma raporunda 2020 yılına kadar 5G akıllı telefon sayısında bir artış olacağı öngörülüyor.

Raporda ayrıca, 2025 yılına kadar 5G akıllı telefon satışlarının, daha uygun fiyatlı 5G telefonlar piyasaya sürüldükçe küresel olarak 1 milyar birimi geçebileceğini öngörüyor.

Tüm teknoloji endüstrisinin 5G’ye yöneldiği bir gerçek. 2020 yılından itibaren daha çok uygun fiyatlı 5G telefonları görmeye başlayabiliriz. Halen, 5G telefonları pazarın sadece %1’ini oluşturuyor, ancak araştırma şirketi 2020’de daha fazla tüketici 5G telefonlarına geçerken %10’a çıkacağını tahmin ediyor.

5G Akıllı Telefonlar Satışı 2025'te 1 Milyarı Geçebilir

Strategy Analytics kıdemli analisti Ville-Petteri Ukonaho’nun açıklamasına göre, “ Apple dahil tüm büyük akıllı telefon üreticileri 5G el cihazı geliştiriyor ve 2020’de daha birçok cihazın piyasaya sürülmesini sağlayacak.” Samsung, güçlü ve güçlü 5G akıllı telefonlarda pazar lideri ABD ve kendi ülkesi olan Güney Kore’de satışlar yapıldı. İlk 1 günde 1 milyon insan hizmete girdi. Ancak SA, ülkenin 5G akıllı telefon satışları için kilit bir büyüme pazarı olacağını düşünüyor. Strategy Analytics’te yeni çıkan cihaz stratejileri direktörü Ken Hyers, “Endüstrinin daha düşük maliyetli 5G akıllı telefonlar sunma yeteneği, Çin’in gelecek yıl bu hedefe ulaşmasına izin vermek için kritik öneme sahip olacak” dedi.

Yeni nesil 5G teknolojisinin teknoloji endüstrisinde devrim yaratması, e-ticarete yönelik genişletilmiş ve sanal gerçeklik (AR / VR) deneyimlerini, eve teslimat için ürünleri otomatik olarak sipariş eden Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarının geliştirilmesini ve yayılmasını kolaylaştırması bekleniyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


YouTube’dan Yüz Güldürecek Güncelleme!

Sefa Taşkıran

Canon EOS-1D X Mark III Neler Sunuyor?

Buğra Noyan

En Popüler Samsung Telefonları: Galaxy S8 ve Galaxy Note 9

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.