TeknoDiot
     
     
     

502 Bad Gateway Hatası Çözümü

502 Bad Gateway Hatası Çözümü

İnternette gezerken bazı sitelerde/tüm sitelerde  502 bad gateway hatası alıyorsanız bunun birkaç farklı nedeni vardır. Eğer tüm sitelerde alıyorsanız, sizden kaynaklı olması yüksek ihtimaldir.

Birkaç sitede alıyorsanız eğer ziyaret ettiğiniz Web sitenin sunucusu ile kaynaklı sorun olabilir ve bu noktada yapabileceğiniz bir şey yoktur. Özellikle belli zamanlarda Facebook, instagram ve twitter 502 bad gateway hatasını sıklıkla alıyor olabilirsiniz. Bu tür sosyal medya sitelerine girerken tarayıcınız üzerinde kurulu bir VPN yada DNS adresi tanımladıysanız bilgisayarınıza hata alma ihtimaliniz yüksektir.

502 bad gateway hatası nedenleri;

502 Bad Gateway beyaz sayfa hatasını alıyorsanız bunu kendi bilgisayarınızdan kaynaklandığını varsayarak hatanın olası nedenleri üzerinde duracağız.

  • Sisteminize Virüs veya kötü amaçlı yazılımlar tarayıcı ayarlarınızı bozmuş olabilir.
  • Bilgisayarınıza yüklediğiniz son zamandaki bir program veya kaldırdığınız program kayıt defteri girdilerini bozmuş olabilir.
  • Kötü niyetli bir yazılım internet ayarlarınızı bozmuş olabilir.
  • Güvenlik duvarı gelen giden trafiği engellemiş olabilirsiniz bunun gibi pek çok nedeni olabilmektedir.

502 Bad Gateway Hatası Çözümü

  1. Bulunduğunuz yerin internet bağlantısı size ait değil ortak bir ağ ise, Firewall yazılımları ve proxy ayarlarından dolayı bu hata ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Yapacak bir işlem bulunmamaktadır. Farklı bir bilgisayardan aynı ağa bağlanarak sorunun nereden kaynaklandığını tespit edebilirsiniz.
  2. Tarayıcınız yada bilgisayarınız üizernde Proxy, Vpn ve Dns ayarları varsa bunları pasif hale getirerek tekrar bağlanmayı denemelisiniz. Dilerseniz pasif hale getirdikten sonra
  3. Kullandığınız tarayıcıdan farklı bir tarayıcı ile aynı siteye bağlanmaya çalışın.
  4. Güvenlik duvarı ve antivirüs uygulamanızı geçiçi olarak devre dışı bırakmayı deneyin. Bazı siteler ve bazı durumlarda zararlı gördüğü siteye erişimi güvenlik duvarı ve antivirüs programları bağlantıyı kesebilmektedir.
  5. Tarayıcı önbelleğini sıfırlayın ve CCleaner tarzı programlar ile çerezleri temizleyin. Yada gizli bir pencere açarak deneyebilirsiniz.

Sunucu Yönetiminde NGINX 502 Bad Gateway Problemi 

1. Bulut hizmeti ve kullandığınız diğer hizmetlerin farlı sunucularda olması sonucunda sunuculardan birisinin internete erişim sorunu yaşaması.

2. Hizmet aldığınız diğer sunucu kaynaklarının yetersiz gelmesi ve aşırı tüketimi.

3. NGINX kullandığı yerel servislere erişiminde sorun olması.

4. VPN kaynaklı yazılım ve sorunlar.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


PUBG Hayatta Kalma Kılavuzu Nedir?

Buğra Noyan

Elektrikli Motosiklet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Buğra Noyan

Instagram’da Yeni Bir Mesajlaşma Uygulaması Gelebilir!

Hüseyin Ceylan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.