Tiktok Takipçi Satın Al

502 Bad Gateway Hatası Çözümü

502 bad gateway hatası nedir? Bu hatanın çözümü nasıl yapılır?

İnternette gezerken bazı sitelerde/tüm sitelerde  502 bad gateway hatası alıyorsanız bunun birkaç farklı nedeni vardır. Eğer tüm sitelerde alıyorsanız, sizden kaynaklı olması yüksek ihtimaldir.


Birkaç sitede alıyorsanız eğer ziyaret ettiğiniz Web sitenin sunucusu ile kaynaklı sorun olabilir ve bu noktada yapabileceğiniz bir şey yoktur. Özellikle belli zamanlarda Facebook, Instagram ve Twitter bad gateway hatasını sıklıkla alıyor olabilirsiniz.

Bu tür sosyal medya sitelerine girerken tarayıcınız üzerinde kurulu bir VPN yada DNS adresi tanımladıysanız bilgisayarınıza hata alma ihtimaliniz yüksektir.

502 bad gateway hatası nedenleri;

Beyaz sayfa hatasını alıyorsanız bunu kendi bilgisayarınızdan kaynaklandığını varsayarak hatanın olası nedenleri üzerinde duracağız.

  • Sisteminize Virüs veya kötü amaçlı yazılımlar tarayıcı ayarlarınızı bozmuş olabilir.
  • Bilgisayarınıza yüklediğiniz son zamandaki bir program veya kaldırdığınız program kayıt defteri girdilerini bozmuş olabilir.
  • Kötü niyetli bir yazılım internet ayarlarınızı bozmuş olabilir.
  • Güvenlik duvarı gelen giden trafiği engellemiş olabilirsiniz bunun gibi pek çok nedeni olabilmektedir.

502 Bad Gateway Hatası Çözümü

502 Bad Gateway Hatası Çözümü

Bulunduğunuz yerin internet bağlantısı size ait değil ortak bir ağ ise, Firewall yazılımları ve proxy ayarlarından dolayı bu hata ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Yapacak bir işlem bulunmamaktadır. Farklı bir bilgisayardan aynı ağa bağlanarak sorunun nereden kaynaklandığını tespit edebilirsiniz.

Tarayıcınız yada bilgisayarınız üizernde Proxy, Vpn ve Dns ayarları varsa bunları pasif hale getirerek tekrar bağlanmayı denemelisiniz. Dilerseniz pasif hale getirdikten sonra

Kullandığınız tarayıcıdan farklı bir tarayıcı ile aynı siteye bağlanmaya çalışın.

Güvenlik duvarı ve antivirüs uygulamanızı geçiçi olarak devre dışı bırakmayı deneyin. Bazı siteler ve bazı durumlarda zararlı gördüğü siteye erişimi güvenlik duvarı ve antivirüs programları bağlantıyı kesebilmektedir.

Tarayıcı önbelleğini sıfırlayın ve CCleaner tarzı programlar ile çerezleri temizleyin. Yada gizli bir pencere açarak deneyebilirsiniz.

Sunucu Yönetiminde NGINX 502 Bad Gateway Problemi 

  1. Bulut hizmeti ve kullandığınız diğer hizmetlerin farlı sunucularda olması sonucunda sunuculardan birisinin internete erişim sorunu yaşaması.
  2. Hizmet aldığınız diğer sunucu kaynaklarının yetersiz gelmesi ve aşırı tüketimi.
  3. NGINX kullandığı yerel servislere erişiminde sorun olması.
  4. VPN kaynaklı yazılım ve sorunlar.

Bu içeriğimizde sizlere 502 bad gateway hatasının neden kaynaklandığını ve oluşan sorunun çözümünü aktardık. Sorularınız olursa yorum atabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu