Tiktok Takipçi Satın Al

4.000 Dolar Ödemezsen Hitman Senin İçin Gelecek!

Yeni bir scam olayı daha ortaya çıktı. Bir siber suçlu, hedef aldığı kullanıcılara tehdit içerici e-postalar göndererek kendilerinden yaklaşık $4,000 Bitcoin ödemesi istedi.

İşin ilginç yanı ise, kullanıcıların kendisine $4,000 Bitcoin ödemesi yapmaması durumunda bir suikast düzenleyeceğini iddia etmesi oldu. Birkaç gün önce bir e-posta internette ortaya çıktı ve gelen kutusuna “Sizin için oldukça önemli bir madde : 17.12.2018 08:33:00” başlığıyla geldiği görüldü.


Siber güvenlik haber portalımız’dan Gökhan A.’ya göre bu postayı kim yolluyorsa ilk saldırısı olmalı. İngilizce olarak çeşitli hataların bulunduğunu da belirten Gökhan A, e-postanın spam olarak işaretlenmesinin önerdi.

Gönderen kişi, Dark Web üzerinde bir web sayfası yönettiğini ve suikastçi hizmeti dahil çeşitli hizmetler verdiğini iddia ediyor. E-postada ayrıca, bu e-postayı aldıktan sonraki 38 saat içinde $4,000 Bitcoin ödemesi yapılması durumunda suikastçinin peşlerini bırakacağı da belirtiliyor.

4.000 Dolar Ödemezsen Hitman Senin İçin Gelecek!

20 Aralıkta yapılan hesap kontrolünde, mailde belirtilen Bitcoin hesabında herhangi bir BTC bulunmuyordu. Bu, muhtemelen bu işe kalkışan kişinin amatör biri olduğunu gösteriyor.
Bu sebeple eğer bu maili aldıysanız telaşlanmayın, sadece maili spam olarak işaretleyin.

Buna benzer olaylar daha önce de görüldü. Örneğin kullanıcılardan para almak adına kendilerine ait cinsel görüntüler olduğunu ve bunları ailesine ve arkadaşlarına izleteceğini söyleyen çok sayıda mail vakası yaşandı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu