Tiktok Takipçi Satın Al

Bitcoin, Toparlanmaya Çalışıyor

Yeni haftanın ilk iş gününde Bitcoin ve Ethereum hafta sonu kaybını telafi etmeye çalışıyor. Bitcoin 23.370$, Ethereum ise 1.635$ seviyesinden güne başladı. Bitay Araştırma Departmanı Analisti Betül Yavuz kripto para piyasasını değerlendirdi.

Geçtiğimiz hafta 25.250$ seviyelerine kadar yükselen Bitcoin, hafta sonu 22.720$ seviyelerine kadar geri çekildi. Bugün ise 23.275$ üzerinde 23.370$ seviyelerinde fiyatlanıyor. Ethereum da hala 1.720$ seviyesini aşamadı ve 1.635$ seviyelerinde hareketlilik gösteriyor. Ethereum’un Bitcoin’e göre daha pozitif hareketlilik gösterdiğini söyleyebiliriz. Bitcoin dominansının 44 seviyesinin altına gelmesi alt coinleri biraz daha güçlü tutarken Ethereum dominansı ise 19,4 ile yükselişte.


Geçtiğimiz hafta gelen veriler, FED’in faiz arttırım hızını yavaşlatmayacağını gösteriyor. Doların artışına sebep olan bu veriler piyasada risk iştahının düşmesine sebebiyet verdi. Bu hafta kripto para piyasasını çok yoğun bir makro gündem maddesi yok, bu yüzden de kriptoların kendi iç dinamiklerindeki haber akışları önemli olacaktır. Piyasa bugün Türkiye saati ile 16:30’da ABD’den gelecek olan Çekirdek dayanıklı mal siparişleri verisi ve FED üyelerinin konuşmalarını da takip edecek.

Vadeli endekslerde ise yatay pozitif seyir göze çarpıyor. Kripto para piyasasının toplam piyasa değeri 1,03 trilyon dolar seviyelerinde seyrediyor. Bugün Bitay’da günün en çok yükselenleri ise AKRO, RIF, DODO ve STG olarak öne çıkıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu