Tiktok Takipçi Satın Al

2’nci KOD Ödülleri’nde Oyunlar Jüri Karşısına Çıktı

2’nci KOD Ödülleri’nde Demoday etkinliği yapıldı. Oyunlar jurilerin önüne çıktı.

Türkiye Bilişim Vakfı tarafından, geleceği eğitimle şekillendirecek Matematik ve Fen Bilimleri alanında dijital oyun fikirlerinin ve oyunların desteklenmesi amacıyla ikinci kere düzenlenen KOD Ödülleri’nde ön elemeyi geçen 28 oyun projesi, StartersHub’da gerçekleştirilen Demoday ile jüri karşısına çıktı.


Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından ilki geçen yıl meydana gelen, Türkiye’de matematik ve fen bilimleri alanlarındaki eğitim oyunlarının ödüllendirildiği KOD Ödülleri Eğitim Oyunu Yarışması’nda ön elemeyi geçen yarışmacılar, 13 Nisan 2019 Cumartesi günü StartersHub’da düzenlenen Demoday’de jüri ve izleyiciler karşısında projelerini sunma fırsatı buldu.

Eczacıbaşı Topluluğu’nun ana sponsorluğunu üstlendiği yarışma, ilköğretim, ortaokul ve lise eğitim düzeylerinde, dijital eğitim oyunlarının eğitimdeki önemini ve katkısını vurgulamak, bu alanda fikir üreten, uygulama geliştiren ve uyarlama meydana getiren birey ve kurumların çalışmalarına güç katmak ve yetişmekte olan kuşakları özendirmek amacıyla düzenleniyor. Yarışmaya, matematik ve fen bilimlerinde öğrenmeye katkı sağlayacak dijital oyun ya da dijital oyun fikri üretenler katılıyor.

2’nci KOD Ödülleri’nde Oyunlar Jüri Karşısına Çıktı

KOD Ödülleri Eğitim Oyunu Yarışması hakkında konuşan TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı, “Türkiye’yi informasyon toplumuna dönüştürmek amacıyla çıktığımız bu yolda, bir eğitim oyunu geliştirme yarışması olan KOD Ödülleri’ne verdiğimiz önem gerçekten çok büyük. Destekçilerimizin de katkısıyla bu sene daha güçlü bir şekilde ikincisini düzenlediğimiz KOD Ödülleri’nde, eğitim sistemimize yenilikçi bir yaklaşım getirmeyi fakatçlıyoruz. Dijital oyunlar ile desteklenen eğitim modeli ile öğrenciler bir tek kuralları ve formülleri ezberlemekten öte aktif öğrenme sürecine girecek, keyif aldıkça bu konuda yetkinliklerini geliştirmek için çaba gösterecekler. Bu adımlarımızın gelecekte ülkemizin eğitim sistemine katkı vereceğine gönülden inanıyoruz” dedi.

Ödüller ve jüri

Demoday’e katılan 28 proje arasından KOD Ödülleri jürisinin belirleyeceği 3 proje, 16 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak ödül töreniyle ödüllerine haiz olacak.

Toplam ödüllerin 90 bin TL’yi bulmuş olduğu yarışmada, Türkiye İş Bankası da özel ödül verecek. Yarışma jürisinde, TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Netmarble EMEA Yönetim Kurulu Başkanı Barış Özistek, Purple PAN Creative Agency Kurucusu ve Kreatif Direktör Ozan Aydemir, Bahçekent Üniversitesi Dijital Oyun Tasarımı Bölüm Başkanı itimat Çatak, Türkiye İş Bankası yetenek Yönetimi Bölümü Müdür desteksı Niyazi Arda Aygül, ODTÜ Görsel-İşitsel Sistemler Araştırma ve Uygulama Merkezi Direktörü Kürşat Çağıltay ve İstanbul Enka Okulları Ortaokul Müdürü Dr. Özlem Mecit yer alıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu