Tiktok Takipçi Satın Al

2,3 Milyon TL Ödüllü PMPL Avrupa Şampiyonası Başlıyor

8 Türk takımının yarışacağı 2,3 milyon TL ödüllü PMPL Avrupa Şampiyonası başlıyor

2022 PUBG Mobile Pro League takviminin önemli bir parçası olan ve Türkiye’nin en iyi sekiz takımının mücadele edeceği PMPL Avrupa Bahar Şampiyonası, 19- 22 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek.

Dünyanın en popüler mobil oyunlarından biri olan PUBG MOBILE Esports, dünyanın dört bir yanından en iyi profesyonel takımların bölgesel güçlerini sergileyeceği 2022 PUBG MOBILE Pro League Bölgesel Bahar Şampiyonası (PMPL) programının detaylarını paylaştı.


Ülkemizden takımlarının mücadele edeceği ve 2,3 milyon TL (150 bin dolar) ödül havuzu bulunan 2022 PMPL Avrupa Bahar Şampiyonası 19- 22 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek.

Türkiye’nin en güçlü 8 takımından kıyasıya mücadele

Birbirinden güçlü takımların yarışacağı 2022 PMPL Avrupa Bahar Şampiyonası’nda Türkiye’den sekiz ve Batı Avrupa’dan sekiz olmak üzere 16 takım mücadele edecek. Dört gün boyunca kıyasıya maçlara ev sahipliği yapacak turnuvada her gün altı maç olmak üzere toplamda 24 maç yapılacak. PMPL Avrupa Şampiyonası’ndaki heyecan dolu maçların tamamı  PUBG MOBILE resmi Youtube sayfası üzerinden de takip edilebilecek.

2.3 milyon TL ödül havuzu

Takım oyunu ve rekabetin ön planda olduğu 2022 PMPL Bahar Avrupa Şampiyonası’nda toplamda 2.3 milyon TL ödül (150 bin dolar) havuzu bulunuyor.

Oyun severlerin rekabet dolu bu maçları canlı olarak takip edebileceği turnuvanın galibi  40 bin dolarlık ödülü evine götürürken 2.takım 28 bin dolar, 3. Takım ise 18 bin dolar ödül kazanacak. Turnuvada en değerli oyuncu ödülünü kazanan kişi ise 2 bin dolarlık ödülün sahibi olacak.

Katılımcı takımlar şu şekilde:

PMPL Türkiye Bahar Şampiyonası Takımları

 1. Fastpay Wildcats
 2. Next Rüya
 3. Beşiktaş Esports
 4. S2G Esports
 5. Getso Esports
 6. Surreal Esports
 7. Fire Flux Esports
 8. Regnum Carya Esports

PMPL WEU Bahar Şampiyonası Takımları

 • TJB Esports EU
 • UDR KILLERS
 • Eastern Stars
 • Game-Lord
 • XTEAM
 • Clear Vision Esports
 • PENTA
 • 4 Romanian Men

Tüm bölgelerin toplam ödül havuzu: 5,3 milyon dolar

Beş farklı bölgeyi kapsayan PMPL’de tüm bölgelerin toplam ödül havuzu ise 5,3 milyon dolar gibi inanılmaz bir rakama ulaşıyor.

Beş bölgesel şampiyonayı kapsayan 2022 PMPL Bölgesel Bahar Şampiyonası, 19- 22 Mayıs’ta Türk takımlarının da yer aldığı PMPL Avrupa Şampiyonası ve PMPL Güney Asya Şampiyonası ile başlayacak. PMPL Amerika Şampiyonası, PMPL Orta Doğu ve Afrika Şampiyonası 26- 29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşirken PMPL Güney Doğu Asya (SEA) Şampiyonası ise 10- 12 Haziran’da düzenlenecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu