Tiktok Takipçi Satın Al

2020’nin En Çok Satan Oyun Konsolu Belli Oldu

Nintendo Switch 2020'nin En Çok Satan Konsolu

Nintendo Switch en çok satan oyun konsolu oldu. Görünüşe göre Nintendo ve popüler Switch Console için iyi haberlerin sonu yok.

Konsol sadece Nintendo’nun diğer cihazlarına kıyasla iyi satış yapmakla kalmıyor, aynı zamanda Microsoft ve Sony’nin çabalarına karşı da iyi satıyor. Bununla birlikte, Switch tam olarak ne kadar iyi?

Anahtar, ABD’deki En Popüler Konsoldur


Microsoft’un Xbox Serisi konsollarını çevreleyen tüm gürültü ve PlayStation 5’in piyasaya sürülmesinin ortasında, Nintendo sakince kendine ait bazı haberleri duyurdu.

Switch’in ne kadar iyi sattığını ve NES’ten daha başarılı olduğunu zaten gördük. Ve bu, Switch’in sadece 2017’de piyasaya sürülmesine rağmen, Switch Lite 2019’da mücadeleye katılıyor.

Bu haberin ardından, Nintendo Switch‘in aynı zamanda 2020’nin en çok satan konsolu olduğu anlaşılıyor. Aslında Switch, PS4 ve Xbox One’ı geride bırakarak, son 23 aydır listelerde üst üste zirveye ulaştı.

Gelen bir basın açıklaması , Nintendo neredeyse iki yıldır, Anahtarı Ekim 2019 ile karşılaştırıldığında (Birçok permütasyonlarda) Xbox One ve PlayStation 4. outstripping varoldu Ve bildirmiştir, Nintendo Anahtarı ve Anahtar Lite büyük 136 oranında zevk satış açısından büyüme.

2020'nin En Çok Satan Oyun Konsolu Belli Oldu

Tarihteki İkinci En Yüksek Ekim Satışları

Bu büyüme, Switch ve Switch Lite’ın bir oyun konsolu için tüm zamanların en yüksek ikinci Ekim satış rakamlarını yükselttiği anlamına geliyor. Aynı ay içinde daha fazla satan tek cihaz Nintendo Wii idi.

Açıkçası, bu Nintendo için harika bir haber. Bununla birlikte, önceki 22 ay içinde başka hiçbir konsol da cihazlara meydan okumaya yaklaşamadı. Konsollar şu anda dünya çapında 63 milyondan fazla sattı.

PS5 Ve Xbox Series X Değişimi Geçecek mi?

Artık, Sony ve Microsoft’un yeni nesil konsollarının her ikisi de Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürüldüğüne göre, Switch’e karşı ne kadar başarılı olduklarını görmek ilginç olacak.

Microsoft, Xbox Series X’in bugüne kadarki konsollarından herhangi biri arasında en başarılı lansmanı yaşadığını iddia ediyor. Sony, PS5 ile benzer bir şey iddia edeceğinden emin. Ancak şu anda Nintendo zirvede kalıyor. Ve rahatça öyle.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu