Tiktok Takipçi Satın Al

2019’un En Yenilikçi Akıllı Telefonları!

2019 yılı akıllı telefon pazarı için yeniliklerle dolu bir yıl oldu. Bu yıl içerisinde özellikle katlanabilir telefonlar dikkatleri üzerilerine en çok çeken telefonlar oldu.

Adından yıllarca söz ettirebilecek birkaç cihazı bu yıl gördük ve bu yıl 5G gibi yeni teknolojiler sayesinde önümüzdeki yıllarda göreceğimiz önemli teknolojik yeniliklerin köklerini ortaya çıkardı. Bu haberimizde, 2019’da açıklanan en yenilikçi akıllı telefonları topladık. En donanımlı olarak gördüğümüz akıllı telefonları ve benzersiz yenilikler getiren akıllı telefonları dahil ettik.

Samsung Galaxy Fold


2019'un En Yenilikçi Akıllı Telefonları!

Galaxy Fold, Samsung’un uzun zamandır beklenen ilk katlanabilir akıllı telefonu. Yıllardır katlanabilir telefonların çıkacağını gördük ve 2019’da sonunda satışa çıktı. Birkaç gecikme ve sorundan sonra artık insanların tüm dünyada satın alabileceği stabil ve iyi yapılmış bir cihazdır. Katlanabilir OLED paneli sayesinde Samsung Galaxy Fold, bir akıllı telefondan 7,3 inç diyagonal ekrana ulaşan bir tablete dönüşebilir. Özel bir plastik bir menteşe kullanarak katlanabilmekte. Çok kompakt ve kolay kullanılabilir hale getiren daha küçük bir akıllı telefon benzeri harici ekran da içerir. Arkada üçlü kamera kurulumu, katlanabilir ekranda çift ön kamera ve harici ekranın üstünde bir kapak kamerası dahil olmak üzere toplam altı kamera içerir.

Huawei Mate X

2019'un En Yenilikçi Akıllı Telefonları!

Samsung’un yanı sıra, Huawei bile ilk katlanabilir telefonunu duyurmuştu. Huawei Mate X ancak Galaxy Fold’un aksine, küresel pazarda giriş yapmadı sadece Çin’de piyasaya sürüldü. Gelecek yıl yenilenen bir versiyonu küresel pazara giriş yapmış olacak. Açılırken, tam ekran 8 inç diyagonaldir. İnanılmaz dörtlü kamera kurulumu hem arka kamera hem de ön kamera olarak kullanılabilir.

Huawei P30 Pro

2019'un En Yenilikçi Akıllı Telefonları!

Huawei P30 Pro, kamerası nedeniyle 2019’un en yenilikçi akıllı telefonları listesinde bir yer hak ediyor. Düşük ışık koşullarında harika kamera performansı sağlamak isteyen şirket RGB paradigmasını değiştirmeye ve yeşil rengi sarı ile değiştirmeye karar verdi. Ana RYYB sensörü fotoğraflarda sarı renk tonlarının görünmesine neden oldu ancak karanlıkta kamera performansını inanılmaz bir kalite artışı oldu. Bu nedenle Huawei P30 Pro, düşük ışıkla çekim yapmak için en iyi kameralı telefonlardan biridir. Huawei P30 Pro ayrıca 5x’e kadar optik zoom ve 10x hibrit zoom’a sahip ilk telefoto lensi de kullanıyor.

Xiaomi Mi Mix Alpha

2019'un En Yenilikçi Akıllı Telefonları!

Yenilikçi Mi Mix Alpha, normal telefon tasarımlarından farklılık göstererek etrafını saran bir ekrana sahip ilk akıllı telefon. Telefona baktığınız her açıdan neredeyse tüm cihazı kaplayan ekranı görebilirsiniz. Xiaomi Mi Mix Alpha, harika bir 108 MP kamera (üçlü kamera kurulumuna dahil) kullanan ilk akıllı telefon.

Motorola Razr 2019

2019'un En Yenilikçi Akıllı Telefonları!

Motorola Razr 2019, özellikli eski telefon çağında en başarılı cihazlardan biri olan Motorola’nın Razr telefonunun yeniden canlandırılmasıdır. Tıpkı eski Razr gibi kapaklı bir tasarıma sahiptir, ancak katlanabilir bir ekranla birlikte gelir ve inanılmaz derecede yenilikçi tasarıma sahiptir. Galaxy Fold ve Huawei Mate X ile karşılaştırıldığında tamamen farklı bir form faktörüne sahiptir ve ekranı açıldığında tableti anımsatmıyor. Ancak 6.2 inç diyagonal dahili katlanabilir panel sayesinde Motorola Razr 2019 son derece kompakt hale geliyor. Katlanırken daha küçük bir dış ekran sayesinde yine de önemli görevler için kullanılabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu