15 İnçlik Microsoft Surface Laptop 3, Gücünü AMD Ryzen’den Alacak

Microsoft’un 15 inçlik ”Surface Laptop 3’ü AMD’nin Ryzen’i tarafından destekleniyor.

Microsoft, 2 Ekim’de New York’ta yeni ürünler sunacağı bir etkinlik düzenledi. Microsoft Surface Laptop 3, beklenen cihazlardan biri ve büyük bir bilgi de dahil olmak üzere PC’nin detayları internette ortaya çıktı.

Winfuture.de , Surface Laptop serisinin ilk defa 15 inçlik bir sürüm alacağını bildirdi. Önceki sürümleri yalnızca 13,5 inç ekranlarla kullanılabilir. Daha küçük bir ekran tercih edenler için yine de Surface Laptop 3’ün 13.5 inçlik bir sürümü olacak.

Bir önceki modellerinin de beğenilmesinin ardından Microsoft, bir sonraki modelin üretimi için kolları sıvamıştı. Yeni modelin bir önceki modellerden farklı birkaç özelliğe sahip olacak. Özellikle de bir önceki modellerin 13,5 inç büyüklüğünde olmasına rağmen yeni model 15 inç büyüklüğüne sahip olacak. Gelen bilgilere göre daha küçük ekran kullanmayı seven kullanıcılar için 13,5 inç büyüklüğüne sahip bir model de gelecek.

Microsoft, 15 inçlik modelinde AMD Ryzen işlemci tercih edecek. Her ne kadar şu anda hangi işlemcinin tercih edileceğini bilmiyor olsak da Ryzen 3000, Ryzen 5 3550H ya da Ryzen 7 3750H modellerinden biri tercih edilebilir.

15 İnçlik Microsoft Surface Laptop 3, Gücünü AMD Ryzen'den Alacak

Microsoft Surface Laptop 3, Gücünü AMD Ryzen’den Alacak

Ancak daha büyük bir ekran Mircosoft’un Surface Laptop hattında yaptığı en büyük değişiklik değil. Alman teknoloji blogunda ayrıca Surface Laptop 3’ün 15 inçlik versiyonunda AMD Ryzen işlemci var! Bu, Intel’in rakibi için büyük bir kazanç.

13,5 inçlik model hakkında bir bilgi bulunmuyor. Bu da daha küçük ekrana sahip olan modelinin Intel işlemci ile gelme ihtimallerini kuvvetlendiriyor.

Ayrıca 15 inçlik modelin 4K çözünürlüğe sahip olacağı ve Surface Pen desteğine sahip olacağı da gelen bilgiler arasında. USB-C portunun da bu modelin sahip olması bekleniyor.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu