Tiktok Takipçi Satın Al

​Intertraffic İstanbul 2019 Ödülleri Sahiplerini Buldu!

İstanbul Fuar Merkezi’nde bugün süregelen ve 12 Nisan geçmişine kadar sürecek olan Intertraffic İstanbul 10. Uluslararası Altyapı, Trafik Yönetimi, Akıllı Ulaşım, Yol Güvenliği, ve Park Sistemleri Fuarı uluslararası sektör profesyonelleri ile kamu yetkililerini bir araya getirdi.

Intertraffic İstanbul, ticari iş birlikleri kurulmasına aracılık etmesinin yanı sıra konuşma ve yarışma programı ile de katılımcı ve ziyaretçilerine zengin kapsamlı bir ev sahipliği yapıyor. Fuar kapsamında güvenlik, altyapı, trafik yönetimi ve akıllı mobilite kategorilerinde Intertraffic İstanbul Bilim Kurulu tarafınca değerlendirilen projeler içinde ödül alan katılımcı firmalar belli oldu.


Aselsan, Türkiye Jandarma Genel Komutanlığı’nın kullanımı için tasarlayıp ürettiği ‘Mobil Plaka Tanıma Sistemi’ (MPTS) ile Yol Güvenliği ödülünün sahibi oldu.

Ekaldes Lighting, direk gövdesi üzerinde LED ışıkları bulunan ve daha iyi görünürlük için trafik ışıkları ile aynı anda güzel duyu olarak çalışan benzersiz ve yenilikçi ‘Alüminyum Trafik LED’li Sinyal Direkleri’ ile Altyapı kategorisi ödülünün sahibi oldu. LED ve yaya aydınlatma ile yeni nesil alüminyum trafik sinyal direkleri %100 geri dönüştürülebilir araç-gereç ve LED teknolojisinin gücünü çaşama dostu benzersiz bir trafik işareti direğinde birleştirmiştir.

Trafik Yönetimi kategorisinde; Bluepath, bir karayolu ağının seyahat talebini, dijital haritadaki yol tabanlı yol tarifleri ve dağıtımlarıyla tanımlayabilen, kendi adını taşıyan yazılımıyla ödülün sahibi oldu. Sistem; OD Matrix’in tahminine, ikili analizlere dayanarak seyahat oluşturma ile çekim oranlarının ve yönlü trafik akışının belirlenmesine gore makro ölçekli trafik yönetimi kararlarının verilmesini sağlamaktadır.

Parabol Yazılım , şehrin en doğru, gerçek zamanlı trafik koşullarının yol kullanıcılarıyla paylaşıldığı ‘Dinamik Trafik Asistanı’ mobil uygulaması ile Akıllı Ulaşım ödülünün sahibi oldu..Bunun için beraber çalışabilen bir sisteme haiz, tüm yollarla ilgili bilgileri paylaşan, trafik yöneticilerini, akıllı ulaşım sistemlerini ve yurttaşları birbirine bağlayan, günlük bir trilyondan fazla veriyi işleyen, bulut bilişimi ve büyük veriler ile zenginleştirilen bir mobilite platformu geliştirilmiştir.

Tüm ödül kategorileri içerisinde meydana getirilen değerlendirme nihayetinde, Intertraffic İstanbul Özel Ödülü’nün sahibi Aselsan olmuştur.

2. Ve 3. Gününde AUS Uygulamaları, Trafik Güvenliği ve Yönetimi, Hizmet Olarak Akıllı Ulaşım ile Yaya ve Bisiklet Uygulamaları’nın mevzuşulacağı ve bunun yanı sıra özgür Kürsü’de değerli hocaların Ulaşım Politikaları ve Eğitimi’ni tartışacağı Intertraffic İstanbul’u 12 Nisan evveliyatına kadar ziyaret edebilir, ulaştırma sektörünün büyük buluşmasında yerinizi alabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu