Tiktok Takipçi Satın Al

ZEPHYR, Sıvı Soğutmalı RTX 4080 ve RTX 4070 Ti SUPER’ı Tanıtıyor

ZEPHYR adlı yeni çıkış yapan bir grafik kartı markası, Çin sosyal medya platformu Bilibili üzerinde RTX 40 Serisi grafik kartı serisini sergiliyor. ZEPHYR, Valkyrie ile işbirliği yaparak geliştirilen sıvı soğutmalı bir GeForce RTX 4080’i ve COLORFUL iGame GeForce RTX 40 Vulcan Serisi grafik kartlarına benzer bir şekilde sökülebilir bir LCD ekranla gelen bir GeForce RTX 4070 Ti SUPER modeli gibi birkaç ilginç modeli sergiliyor. ZEPHYR x Valkyrie GeForce RTX 4080/RTX 4080 SUPER sıvı soğutmalı grafik kartının henüz resmi bir İngilizce adı yok, ancak yakında ön siparişe açılması bekleniyor, muhtemelen sadece Çin’de. Grafik kartının 240mm radyatör kullandığı ve beyaz/gümüş renk şemasına sahip olduğu görünüyor.

ZEPHYR, Sıvı Soğutmalı RTX 4080 ve RTX 4070 Ti SUPER'ı Tanıtıyor


Yukarıdaki grafik kartı gibi, diğer ZEPHYR grafik kartının da yalnızca “Batı Rüzgarı Tanrısı ve Ayna” anlamına gelen bir Çince adı var. Bu ZEPHYR GeForce RTX 4070 Ti grafik kartı, gerçek zamanlı izleme durumu ve özel resimler, GIF’ler ve diğerleri gibi şeyleri görüntüleyebilen büyük bir sökülebilir LCD ekrana sahip. ZEPHYR GeForce RTX 4070 Ti’nin 6499 Yuan karşılığında ön siparişe sunulduğu bildiriliyor, bu da yaklaşık olarak £720’ye denk geliyor.

ZEPHYR, Sıvı Soğutmalı RTX 4080 ve RTX 4070 Ti SUPER'ı Tanıtıyor

ZEPHYR ayrıca pembe PCB’ye sahip mini-ITX bir grafik kartı oluşturan ilk marka olduğunu iddia ediyor. RTX 30 Serisi ITX Sakura Fukiyuki adlı modeliyle ve RTX 4060 Ti versiyonu üzerinde çalıştıkları görünüyor.

ZEPHYR, Sıvı Soğutmalı RTX 4080 ve RTX 4070 Ti SUPER'ı Tanıtıyor

Bu yazı yazıldığı sırada, ZEPHYR sadece Çin pazarında grafik kartları satıyor. ZEPHYR web sitesinde şirket hakkında çok az bilgi bulunuyor. Çin medya ağı iNEWS, ZEPHYR’ın henüz NVIDIA’nın ortak listesinde yer almadığını bildiriyor.

Kaynak: ZEPHYR Resmi KanalıZEPHYR, Sıvı Soğutmalı RTX 4080 ve RTX 4070 Ti SUPER'ı Tanıtıyor

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu