«
YouTube'a Uzun Zamandır Beklenen Özellik Geldi İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri

Popüler video izleme platformu olan YouTube‘a uzun zamandır beklenen bir özellik geldi. YouTube mini player özelliği kullanıma sunuldu!

YouTube’da bir videoyu izlerken aynı sekme üzerinde YouTube’da gezemiyorduk. Yeni gelen özellik ile birlikte bu dertten kurtulduk diyebilirim.  YouTube’un mobil uygulamasında yer alan bu özellik, yıllar sonra bilgisayar kullanıcıları içinde sunuldu.

Geç gelen bir yenilik olduğunu söylemeliyiz. Genelde YouTube’da izlediğimiz videoyu arka plana almanız suretiyle diğer videolar arasında gezindiğimiz YouTube masaüstü sürümü, arkaplanda kalan video içeriğinin kaçmasına sebep vermekteydi. Üçüncü parti eklentilerle, bir nebze çözülebilen duruma sonunda YouTube tarafından bu duruma son nokta konuldu.

YouTube'a Uzun Zamandır Beklenen Özellik Geldi İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri

Sonunda YouTube’da izlediğiniz video oynatıcının sağ alt tarafında yer alan (kırmızı kare içersinde) “mini player” butonuna bastığınızda izlediğiniz video, küçük bir oynatıcıda oynatılmaya başlanıyor. YouTube masaüstü sürümünde bu özellik büyük bir eksiklikti sonunda bu özelliğe kavuştuk.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *