Tiktok Takipçi Satın Al

YouTube’da Videolar Kaç MB Veri Harcar?

YouTube’da çok mu vakit geçiriyorsunuz? İnternetiniz çok mu gidiyor? YouTube’da videoların kaç mb olduğunu sizlere anlatıyoruz. Detaylar makalemizde…

YouTube dünyanın en büyük platformları arasında yer almaktadır. İnsanlara bambaşka kategorilerden videolar izleme fırsatı sunan YouTube’da, çözünürlüğü birbirinden farklı yüzlerce video bulunur. YouTube videoları kaç mb harcar sorusunun cevabı bu makalemizde.


YouTube videoları, genel olarak mobil uygulama üzerinden izlenebilmektedir. Mobil internetin Wifi internetine göre daha sınırlı olması sebebiyle kullanıcıların büyük bir çoğunluğu YouTube videoları kaç MB veri harcar sorusunun yanıtını merak etmektedir.

YouTube’da Videolar Kaç MB Veri Harcar?

 

YouTube Videoları Hakkında

İşte insanların sorduğu YouTube videoları kaç MB yer? Sorusunun cevabı; YouTube videolarında çözünürlüklere göre veri harcaması farklı olacaktır. YouTube videoları genellikle 144, 240, 360,480, 720 ve 1080p görüntü kalitesiyle üyelere sunulmaktadır.

Bu kapsamda 360p çözünürlüğü bulunan videolar,720p görüntü kalitesindeki videolara göre daha az MB veri harcayabilecektir. YouTube videoları kaç MB veri harcar sorusu da buna bağlı olarak değişiklik gösterir. 360 P bir video dakikada ortalama 5 ila 7 arasında MB verinin harcanmasına neden olabilmektedir.

Örneğin 10 dakikalık bir 360p video izlendiğinde tahminen 50-70 MB veri kaybı oluşacaktır. En düşük çözünürlük olarak bilinen 144p ile izlendiğinde ise bu rakam 1.5-2 MB veri kaybına kadar düşecektir. Üst düzey çözünürlük ile video izlemek isteyen kullanıcılar 1080p videoları dakikada 27-28 MB harcayarak izleyebilecektir.

10 dakikalık bir video bu çözünürlükle izlendiğinde kişinin 270-280 MB arasında bir veri kaybetmesi söz konusu olacaktır. Ancak YouTube üzerinden izlenen videoların çözünürlüğünü kullanıcılar ayarlayabilmektedir. Buna göre mobil interneti az olan kullanıcıların en düşük çözünürlük ile video izleyebilmesi mümkündür.

YouTube, video barındırma web sitesi. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’ndeki San Bruno, Kaliforniya şehrindedir. 15 Şubat 2005’te 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuştur. Kasım 2006’da Google tarafından 1.65 milyar dolara satın alınmıştır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu