Tiktok Takipçi Satın Al

YouTube Videolarını MP3 ve MP4 Formatına Dönüştürme (YouTube Dönüştürücü)

YouTube üzerinden izlediğiniz bir videoyu nasıl ses dosyası olarak ve direkt olarak videoyu indirebileceğinizin yollarını anlattık. Youtube dönüştürücü hakkında detayları buradan ulaşabilirsiniz.


İşte popüler Youtube dönüştürücü siteleri; Youtube mp3 dönüştürücü siteleri mevcuttur. Hem videoları hemde ses dosyalarını kolaylıkla dönüştürebilirsiniz. Bunun için eğer video dönüştürecekseniz Youtube mp4 dönüştürücü kullanmalısınız.

Eğer sadece videoyu ses dosyası şeklinde indirmek isterseniz o zaman Youtube mp3 dönüştürücü kullanmalısınız. Sosyal medyanın kullanım oranı büyüdükçe Youtube video dönüştürücü kullanım oranı da artmaktadır.

YouTube videolarını .mp3 ve .mp4 formatına dönüştürme ve akabinde videodaki müziği telefona indirme işlemi, son yıllarda oldukça yaygınlaşmış olmakla birlikte, özellikle Android cihaz kullanıcıları tarafından, ücretsiz müzik indirmek amacı ile sıklıkla kullanılmaktadır.

Yöntem genel olarak basit olmakla birlikte, işlem sırasında güvenilir bir kaynak kullanmak hem bilgisayarın hem de telefonun herhangi bir şekilde virüs kapmasını önlemek adına faydalı olacaktır.

Bugün sizlere Youtube üzerinden nasıl müzik indireceğinizi detaylı olarak anlatıyoruz. Detaylar makalemizde, İşte YouTube müzik indirme…

Günümüzde müzik dinleme uygulamalarının artık neredeyse tamamı ücretli hale geldi. Müzik uygulamalarına ücret ödemek istemeyen, dilediği müzikleri diledikleri yerde çevrim dışı bir şekilde dinlemek isteyenler de çareyi YouTube müzik indirme sitelerinde ya da uygulamalarında arar duruma geldi. Eğer siz de YouTube müzik indirme nasıl yapılır diye soruyorsanız aşağıdaki yönergeleri izleyebilirsiniz.

İndirme yöntemlerinin en kolayı kesinlikle bir site bulmaktır. Google’da YouTube müzik indirme” diye arattığınızda karşınıza pek çok sonuç çıkacaktır. Bu sitelerden birini seçtikten sonra YouTube’da indirmek istediğiniz müziğin URL’sini kopyalamalısınız.

Daha sonra sitede yer alan link kutucuğuna URL’yi yapıştırmalısınız. Ses kalite seçenekleri arasında dilediğinizi seçtikten sonra indir butonuna tıklamalısınız. Sadece saniyeler içerisinde müzik dosyayı bilgisayarınıza inecektir.

Bilgisayarınız indirmiş olduğunuz müzik dosyalarını telefonunuza da aktarabilirsiniz. Eğer Android bir cihaz kullanıyorsanız cihazınızı bir USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. Daha sonra cihazınızdaki dosyaları görüntüleyin ve telefonunuza atmak istediğiniz müzikleri tek tek seçerek kopyalayın. Kopyaladığınız müzikleri, telefonunuzun müzikler dosyasına yapıştırın.

Sadece saniyeler sürecek bu işlemler sonucunda telefonunuza müzikler yüklenmiş olacaktır. Eğer iOS cihaz kullanıyorsanız biraz daha uzun sürebilir. Bunun için iTunes platformuna giriş yapmalısınız. Daha sonra sol yan panelde bir müzik klasörü oluşturmalısınız. Oluşturduğunuz klasöre dilediğiniz müzikleri ekleyebilirsiniz. Eş zamanlama seçeneği ile de telefonunuzda yer alan tüm müzikleri bir yerde buluşturabilirsiniz.

Android ve iOS

Bu durumun yanı sıra, iOS işletim sistemine sahip telefon kullanıcılarının bu yöntemi kullanamadıkları da bilinmektedir. Özellikle App Store içerisinde ne yazık ki video linklerini müziğe çevirebilen telefon uygulamalarının indirilebilme seçeneği yoktur. Belirli kategorilerde yüklenen videoları izleme imkanı veren YouTube, Google bünyesinde hizmet vermektedir.

Bugün sizlere en iyi youtube video indirme siteleri ve bu siteler hakkında detaylı olarak bilgi vereceğiz. Detaylar makalemizde…

Her insan bir şekilde Youtube üzerinde zaman geçirmektedir. Günümüzde Youtube birçok insanın severek takip ettiği içerik üreticilerini barındırmaktadır. Aynı zamanda büyük televizyon kanalları ve farklı platformlarda Youtube üzerinde faaliyet göstermektedir. Ancak burada video izleyebilmek için aktif bir internet bağlantısına ihtiyaç vardır. Bu noktada internet olmadan da video izleyebilmek için indirme işlemi yapılabilir. En iyi Youtube video indirme siteleri sayesinde Youtube üzerinden kolaylıkla video indirilebilmektedir.

Youtube Dönüştürücü İşlemleri

 • AmoyShare Free Video Finder

Birçok farklı sosyal medya platformu üzerinden de video indirmeye imkan tanıyan bu site son derece basit bir kullanım yapısına sahip. Bu siteden video indirmek için yapılması gereken videonun Youtube url adresini sitenin ilgili alanına yapıştırmaktır. Sitenin sağladığı en büyük avantajlardan bir tanesi de herhangi bir kayıt işlemi gerektirmemesidir.

 • GenYoutube

Çevrim içi video ve müzik indirme sitesi olarak düzenlenen ve kullanıcılara sunulan GenYoutube görevini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmektedir. Doğrudan video urlsi kullanılarak indirme işlemi yapılabilmektedir. İndirme işlemi için herhangi bir kayıt olma durumuna ihtiyaç duyulmamaktadır. 55 farklı formatta video indirmesi yapılabilmektedir.

 • Y2mate

Tüm taratıcılar ile uyumlu olarak düzenlenen site anlık olarak indirme işlemlerinin yapılabilmesine imkan tanımaktadır. Sadece Youtube değil birçok farklı video platformundan da indirme yapılmasına olanak tanır. Doğrudan video urlsi kullanılarak indirme işlemi kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

YouTube platformu sayesinde her tür insana hitap eden video içeriği bulmak ve içerik yüklemek çok kolay. Günde binlerce içerik yüklenen bu platformda beğenilen videoları indirme ve dönüştürme gibi bazı özellikler yok. Bu yazımızda YouTube mp3 dönüştürme nasıl yapılır? Sorusunu cevaplayacağız. Öncelikle mp3 formatının ne olduğuna bir göz atalım.

Mp3 1993 yılında ortaya çıkmış, Fraunhofer Enstitüsü tarafından geliştirilmiş bir ses formatıdır. Ses oynatıcısı olan Winamp programının yaygınlaşmasından sonra iyice popülerleşen mp3 formatı günümüzde de popülerliğini sürdürüyor. Hemen hemen her türlü dijital teknoloji araçları tarafından desteklenen mp3 diğer dijital ses formatlarına göre daha küçük boyuta sahip. Mp3 ses formatının özelliği; İnsan kulağının duyabileceği spektrum aralığındaki sesleri kaydeder. Diğer sesleri süzerek arındırır. Bu sayede dosya boyutu bakımından daha az yer kaplar.

YouTube MP3 dönüştürme işlemi için birkaç basit yöntem vardır;

Dönüştürme işlemini telefondan yapacaksanız bazı uygulamalar indirebilirsiniz. Bu işlemi bilgisayar üzerinden yapmak istiyorsanız ise ya bir program indirmeniz yada arama motorundan dilediğiniz bir dönüştürme platformuna gitmeniz gerekiyor

Youtube Dönüştürücü Siteleri (mp3 ve mp4)

YouTube Videolarını MP3 ve MP4 Formatına Dönüştürme (YouTube Dönüştürücü)

YouTube videolarını mp3 ve mp4 formatına dönüştürme işlemi kolaylıkla internet tarayıcıları üzerinden YouTube bir işlem olduğu gibi, Android işletim sistemine sahip telefonlarda yer alan Play Store mağazası üzerinden de işlemi gerçekleştirmek amacı ile uygulama indirilmesi mümkün olmaktadır.

YouTube videolarının her birinde yer alan, bağlantı kopyalama seçeneği ile videonun linki kopyalandıktan sonra, telefona indirilen uygulamaların arama kısmına video linki yapıştırılarak kolaylıkla video bulunabilir ve MP3 ya da MP4 seçeneklerinden bir tanesine dönüştürülerek telefona indirilebilir.

Bunun dışında, internet tarayıcısına, MP3 dönüştürme yazıldığında çıkan sonuçlar yardımı ile güvenilir olduğu bilinen bir siteden de kolaylıkla aynı işlemin uygulanması mümkün olmaktadır. İşte o popüler dönüştürücü siteler;

 • www.flvto.biz/tr76
 • 2conv.com/tr56
 • mp3-youtube.download/tr/easy-audio-converter
 • tr.savefrom.net/1-how-to-download-youtube-video.html
 • youtubemp3.biz/tr1
 • www.y2mate.com/tr12/youtube-mp3
 • youtubemp3donusturucu.co/

MP3 Dönüştürme Programları

Uygulama kullanarak dönüştürme işlemini rahatlıkla yapabileceğiniz bu yöntem için birkaç uygulama ismi vermek gerekirse;

 • Videoder
 • Snaptube
 • Dentex YouTube Downloader
 • InsTube Free Video & Music Donwload
 • DVDFab YouTube to MP3
 • Youtube Downloader for Android
 • NewPipe
 • TubeMate
 • KeepVid

Burada mp3 formatına dönüştürmek istediğiniz videonun URL’yi kopyalayın ve programdaki URL boşluğuna yapıştırın. Program ile mp3’e dönüştürülen videoyu artık mp3 olarak indirebilirsiniz. Bu sayede akıllı cep telefonlarında YouTube mp3 nasıl dönüştürülür? Sorusuna cevap bulmuş olduk.

Bilgisayar ile Dönüştürme

Arama motorundan “Mp3 dönüştür” yazın. Karşınıza çıkan mp3 dönüştürme platformlarından birini açın. YouTube üzerinden dönüştürmek istediğiniz videonun URL’sini kopyalayın. Dönüştürme platformuna yapıştırın ve dönüşüm için bekleyin. Mp3 formatına dönüştürülen videoyu indirin.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu