«
YouTube Artık Challenge İçerikli Videoların Kökünü Kurutmaya Geliyor! İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri

Dünyanın en büyük ve en popüler video platformu YouTube, artık platformda yer alan Challenge videolarına bir son vermek istiyor.

YouTube potansiyel olarak tehlikeli zorlukları ve şakaları azaltmak için politikalarını değiştirdi. Bir YouTube çalışanı YouTube Yardım Topluluğundaki bir konuda bir güncelleme yayınladı; bir bölümün ciddi fiziksel zarar, ölüm ya da tehlikeli etkinlikleri destekleyen video içeriklerin yasaklayan kurallar ekledi. İnsanları ciddi şekilde tehlikeye sokabilecek veya bir çocuğun duygusal olarak ciddi sıkıntı yaşamasına neden olabilecek doğrudan tehlikeye ve şakalara yasaklanması söz konusu.

YouTube‘da Challenge Videolarına Son!

YouTube Artık Challenge İçerikli Videoların Kökünü Kurutmaya Geliyor! İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri

YouTube Yardım Topluluğundaki konudaki işte o açıklama; “YouTube birçok challenge videolarına ev sahipliği yapıyor ancak komik olanın aynı zamanda zararlı ya da tehlikeli olmalarını engellemediğinden emin olmalıyız. Ciddi tehlike veya ölüm riski taşıyan zorlukları yasakladığımızı ve mağdurların ciddi fiziksel tehlikeye inandığını veya çocukların ciddi duygusal sıkıntı yaşadığını açıkça belirtmek için dış kurallarımızı güncelledik”.

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca Netflix’in orjinal gerilim-bilim kurgu filmi Bird Box‘a dayanan herhangi bir biçimde gözlerini açan insanların belirsiz yaratıklar tarafından avlanması teması işleniyor.  Bu temadan etkileyen oldukça zeki (!) bir grup YouTuber, insanları tehlikeye sokabilecek yerlerde gözlerini kapatarak ‘challenge’ yapmayı başladı. Bu durum artık YouTube’u harekete geçirmeye yetti.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *