Tiktok Takipçi Satın Al

YouTube Artık Challenge İçerikli Videoların Kökünü Kurutmaya Geliyor!

Dünyanın en büyük ve en popüler video platformu YouTube, artık platformda yer alan Challenge videolarına bir son vermek istiyor.

YouTube potansiyel olarak tehlikeli zorlukları ve şakaları azaltmak için politikalarını değiştirdi. Bir YouTube çalışanı YouTube Yardım Topluluğundaki bir konuda bir güncelleme yayınladı; bir bölümün ciddi fiziksel zarar, ölüm ya da tehlikeli etkinlikleri destekleyen video içeriklerin yasaklayan kurallar ekledi. İnsanları ciddi şekilde tehlikeye sokabilecek veya bir çocuğun duygusal olarak ciddi sıkıntı yaşamasına neden olabilecek doğrudan tehlikeye ve şakalara yasaklanması söz konusu.

YouTube‘da Challenge Videolarına Son!


YouTube Artık Challenge İçerikli Videoların Kökünü Kurutmaya Geliyor!

YouTube Yardım Topluluğundaki konudaki işte o açıklama; “YouTube birçok challenge videolarına ev sahipliği yapıyor ancak komik olanın aynı zamanda zararlı ya da tehlikeli olmalarını engellemediğinden emin olmalıyız. Ciddi tehlike veya ölüm riski taşıyan zorlukları yasakladığımızı ve mağdurların ciddi fiziksel tehlikeye inandığını veya çocukların ciddi duygusal sıkıntı yaşadığını açıkça belirtmek için dış kurallarımızı güncelledik”.

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca Netflix’in orjinal gerilim-bilim kurgu filmi Bird Box‘a dayanan herhangi bir biçimde gözlerini açan insanların belirsiz yaratıklar tarafından avlanması teması işleniyor.  Bu temadan etkileyen oldukça zeki (!) bir grup YouTuber, insanları tehlikeye sokabilecek yerlerde gözlerini kapatarak ‘challenge’ yapmayı başladı. Bu durum artık YouTube’u harekete geçirmeye yetti.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu