Yeni Xbox Oyunları Microsoft'a Ait Olmayan Platformlarda Olabilecek! - TeknoDiot.com

Yeni Xbox Oyunları Microsoft’a Ait Olmayan Platformlarda Olabilecek!

Abone Ol 

Konsol piyasasının çalışma şekli, Microsoft, Sony ve Nintendo gibi şirketlerin genellikle kendi platformlarına özgün oyunlar yaratmasıdır. Bu, kendilerini birbirinden ayırma ve oyuncuları bir platformdan kendi platformlarına çekme çabasıdır.

takipçi satın al
takipçi satın al

Oyun Bilgilendiricisine konuşan Xbox Game Studios’un şefi Matt Booty, gelecekte Microsoft’un, Xbox oyunlarını, Xbox oyunlarını, Sony ve Nintendo’nunki gibi Xbox dışındaki platformlarda yayınlamayı düşünebileceğini öne sürdü.

Yeni Xbox Oyunları Microsoft'a Ait Olmayan Platformlarda Olabilecek!

Booty’e göre, “Sorunun daha açık olması gerektiğini düşünüyorum,“ Diğer platformlar için açık olmalı mı, yalnızca PlayStation’da mı olmalı? ” ve daha fazlası,“ franchise için mantıklı mı? ”” diyor. Bu markanın düşeceği anlamına gelmez. “ ama sonra açıkça, bu oyunların en başından beri Xbox’ta var olacak şekilde tasarlandığı Forza, Halo ve Hırsızlar Denizi gibi büyük franchise’larımız olacak, sanırım devam edecek.” diyerek sözlerini noktaladı.

Bugüne kadar, Microsoft’un sürümleri normalde hem Xbox’a hem de PC platformuna yönelikti ancak çoğunlukla, en azından Microsoft’un tasarladığı ve geliştirdiği bir Xbox oyunu görülmemişti. Bu değişikliklerin yapılması beklenen zaman görülmeye devam edilebilir ancak gelecekte dört gözle beklemek bir şey olabilme ihtimali var.

Göz atın:   Xbox Scarlett Hatalardan Arınmış Olacak

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu