Tiktok Takipçi Satın Al

Yeni TP-Link Archer VR600 Yenilendi

TP-Link’in VDSL serisinde ilgi gören modeli Archer VR600, yenilendi ve daha güçlü hale geldi.

Yeni versiyonunda SuperVDSL ve OneMesh desteğine sahip olan modemin kablosuz hızı da toplamda 2100 Mbps’ye yükseldi.


TP-Link’in VDSL serisi modemleri arasında yer alan ve fiyatına göre yüksek performansı ile ilgi gören Archer VR600 modeli, yenilendi, daha güçlü hale geldi. Archer VR600 V3.0, artık çok daha hızlı ve Mesh desteğine sahip.

MU-MIMO teknolojisine sahip bir VDSL/ADSL modem yönlendirici olan Archer VR600’ün yeni versiyonunda SuperVSDL desteği bulunuyor. En yeni VDSL teknolojisi olan SuperVDSL, öncekine oranla 3.5 kat daha hızlı ve 350 Mbps hıza kadar ulaşabiliyor. Modemde ayrıca 4×4 MU-MIMO teknolojisi de yer alıyor. Tüm bunların sonucunda 5 GHz bandında 1773 Mbps, 2.4 GHz bandında ise 300 Mbps olmak üzere toplamda 2100 Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor ve ağın verimliliği de daha yüksek hale geliyor.

Archer VR600, sadece yüksek kablosuz bağlantı hızı sunmuyor; kullanıcılara aynı zamanda farklı bağlantı tipleri konusunda da destek veriyor. VDSL/ADSL bağlantının yanı sıra modem üzerinde yer alan Ethernet WAN girişi sayesinde, fiber ve kablo bağlantıya sahip kullanıcılar Archer VR600’ü yönlendirici olarak kullanabiliyorlar.

İlgili Makaleler

Ayrıca USB 3.0 girişi de yer alan cihaza istenirse 3G/4G adaptör takılarak internet bağlantısı yedeklenebiliyor. Bu sayede kesintisiz bir internet erişimi sağlanıyor. Günümüzde özellikle uzaktan eğitim ve evden çalışma koşulları düşünüldüğünde kesintisiz internet bağlantısı çok daha önemli hale geldi. Archer VR600, kullanıcıların bu ihtiyacını karşılayan çok yönlü bağlantı desteğine sahip bir modem yönlendirici.

Mesh ağ teknolojisine hızlı geçiş olanağı

Yeni TP-Link Archer VR600 Yenilendi

Yenilenen Archer VR600’e eklenen bir başka önemli özellik ise Mesh ağ desteği. TP-Link’in tüm evi tek bir Wi-Fi adı ve şifresiyle kesintisiz kapsamayı sağlayan OneMeshTM teknolojisiyle donatılan yeni model, OneMeshTM desteğine sahip cihazlarla kolayca bir Mesh ağı oluşturabiliyor.

Örneğin, OneMeshTM özellikli bir TP-Link menzil genişletici ile birlikte bu modem kullanıldığında cihazlar kolayca eşleşiyor ve evde bir Mesh ağı kuruluyor. Mesh ağlarının en önemli özelliği, kesintisiz bir kapsama sağlaması. Kullanıcılar evin içinde kesinti olmadan çevrimiçi dolaşabiliyor ve cihazlar arasında geçişi hiç hissetmiyor. Ağ adı ve şifre değişmeden, Wi-Fi kapsama alanını genişletmenin keyfi yaşanıyor.

Archer VR600 V3.0, sadece kablosuz bağlantıda yüksek hızlar sunmuyor; kablolu bağlantıda da Gigabit hızlara ulaşıyor. Cihaz üzerinde yer alan 4 adet Gigabit bağlantı noktasına kablo ile ağa dahil olan cihazlar bağlanabiliyor ve online film izlerken ya da oyun oynarken de yüksek bağlantı hızının avantajı görülüyor.

TP-Link’in ağ cihazlarının kurulumu ve kullanımını kolay ve zevkli hale getiren ücretsiz Tether uygulaması (iOS ve Android destekli) ile Archer VR600’ün her tür ayarı yapılabiliyor. Kurulumdan ebeveyn denetimlerine, öncelik atamadan misafir ağı oluşturmaya kadar pek çok işlem akıllı telefonlardan birkaç dokunuşla yapılıyor ve hem ağ hem aile üyelerinin güvenliği sağlanıyor.

Eklenen birçok yeni özelliğe karşın Archer VR600’ün yeni versiyonunun fiyatı ise değişmedi. Archer VR600 V3.0’ın tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 116 USD (yaklaşık 869 TL) olarak açıklanıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu