Tiktok Takipçi Satın Al

Yeni Elektrikli Opel Mokka Tanıtıldı!

Yeni Opel Mokka subcompact crossover nihayet burada ve tamamen elektrikli Mokka-e kılığına giriyor.

Yeni Opel Mokka tamamen elektrikli bir otomobil olarak karşımıza çıktı. Opel ve Vauxhall markalarının tamamen elektrikli Mokkhttps://teknodiot.com/?s=opela modeli piyasaya sürülen ilk model. İkinci nesil Mokka ayrıca Opel ve Vauxhall’un yeni ilerici marka yüzünü, gelecekteki tüm modeller tarafından benimsenecek.


İlginçtir ve günümüz otomotiv dünyasında yaygın olmayan 2021 Mokka, selefinden 125 mm (4,9 inç) daha kısadır ve tampondan 4.150 mm (163.4 inç) tampon ölçüsüne sahiptir.

Buna rağmen, dingil mesafesi 2 mm (0,08 inç) daha uzun, yani arka yolcuların en az birinci nesil Mokka’da olduğu kadar yer olması gerektiği anlamına geliyor . 350 litrede (12,3 cu ft), araç uzunluğundaki önemli kayba rağmen yükleme alanı giden modele kıyasla sadece 6 litre (0,2 cu ft) kaybeder. Değişen boyutlar, daha kısa çıkıntılar ve geniş duruş sayesinde (10 mm / 0,4 daha geniş) yeni Mokka için daha sportif oranlara neden olur.

Yeni Opel Mokka

Yeni Elektrikli Opel Mokka Tanıtıldı!

İlgili Makaleler

İçeride, iki geniş ekranlı ekranı birleştiren Pure Panel dijital çizgi ana vurgu. Sürücünün önündeki boyut 12 inç büyüklüğündeyken, ortadaki sürücüye doğru eğimli olan 10 inç boyutundadır; ancak, sürücünün yola odaklanmasını sağlamak için tasarımcılar temel işlevler için kontrol düğmelerini tuttu.

Bu, Opel’in belirttiği gibi sistemi, “alt menülerde tehlikeli keşiflerden kaçınmak” için kullanımı sezgisel hale getirir. Apple CarPlay ve Android Auto, canlı navigasyon sağlayan OpelConnect hizmeti gibi standart olarak geliyor. Uyumlu akıllı telefonlar için kablosuz şarj özelliği mevcuttur.

Yeni Elektrikli Opel Mokka Tanıtıldı!

Mokka, PSA’nın CMP‘sinin (Ortak Modüler Platform) yeni bir versiyonuna dayanıyor . Hafif ve verimli modüler sistem, önceki nesle göre 120 kg’a (264 lbs) kadar ağırlık tasarrufu sağlar. Vücut sertliği de kazanılıyor, Mokka-e elektrikli varyantı yüzde 30’a kadar daha fazla burulma sertliği sunuyor. Kilo kaybı ve artan sertlik Mokka’yı daha fazla yakıt verimli hale getirmenin yanı sıra daha duyarlı, çevik ve kullanımı eğlenceli hale getirir.

En yeni Corsa’da olduğu gibi, yeni platform da 2021 Mokka’nın tamamen elektrikli bir sürücü ve içten yanmalı motorlar sunmasına izin veriyor. Geçiş, 100 kW (136 PS / 134 HP) ve 260 Nm (192 lb-ft) tork ile WLTP dereceli bir sürüş için 50 kWh’lik bir pil ile birleştirilen tamamen elektrikli Mokka-e kisvesi ile çıkacak Normal modda 322 km’ye (200 mil) kadar. Eko modunu kullanarak, menzil daha da yüksek olabilirken, Spor modu verimliliği daha yüksek performansa tercih ediyor.

Yeni Elektrikli Opel Mokka Tanıtıldı!

Elektrikli ilk Mokka

Performanstan bahsetmişken, Mokka-e bataryada depolanan enerjiyi korumak için 150 km / s (93 mph) ile sınırlıdır. Elektrikli geçit, pilin yüzde 80’ini 30 dakikada şarj etmeyi sağlayan 100 kW DC hızlı şarjı destekler. Tüm şarj seçenekleri duvar kutusundan, yüksek hızlı şarjdan veya ev prizi için kablo çözümünden edinilebilir.

Teknoloji söz konusu olduğunda, 2021 Mokka , öncekinden önemli bir kalkış işaret ediyor ve dur ve kalk fonksiyonlu ACC (Gelişmiş Seyir Kontrolü), Aktif Şerit Konumlandırma sistemi, uyarlanabilir IntelliLux LED matris farlar, 180 derece panorama arka gibi gelişmiş özellikler sunuyor -görüntülü kamera, trafik işareti tanıma ve daha fazlası.

Yeni Mokka daha sonra dizel ve benzinli motorlar da sunacak, ancak 2020 yazının sonlarında satışa sunulduğunda, tamamen elektrikli bir model olarak satışa sunulacak. Mokka-e teslimatları 2021 başlarında başlayacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu