Google’dan sonra Microsoft, Tarayıcısı İçin Önemli Bir Güncellemeyi de İptal Ediyor

Microsoft, tarayıcı geliştirme çalışmalarını koronavirüs nedeniyle iptal edildi.

Bu nedenle arama devi Chromium programını güncellemeye ve tarayıcının 82. sürümünü atlamaya karar verdikten sonra, şirketin Microsoft Edge ile aynı şeyi yapmasına karar verdi.

Microsoft,  Chromium tabanlı Edge’in 82 sürümünü tamamen atlayacağını doğruladı. Bir sonraki büyük sürüm, Nisan başında Microsoft Edge 81 olacakken, 83 sürümü Mayıs ortasına gelecek.

Karar, birçok geliştiriciyi evde tutan koronavirüs salgını nedeniyle ortaya çıkıyor ve yeni tarayıcı sürümlerinin yayınlanması, ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunu çözmek için genellikle ek uyumluluk çalışması gerektiriyor.

“Mevcut küresel koşullar ışığında, Microsoft Edge ekibi Microsoft Edge için Kararlı kanaldaki güncelleştirmeleri duraklatıyor. Bu, biz bu güncelleştirmelere devam edene kadar Microsoft Edge 81’in Stable’a yükseltilmeyeceği anlamına geliyor ”dedi.

“Bu değişikliği, yakın zaman önce düzeltilmiş programlardan dolayı benzer bir duraklama olduğunu ve benzer şekilde etkilenen web geliştiricileri ve kuruluşlarına ek etkiyi en aza indirme arzusuyla Chromium projesi ile tutarlı hale getiriyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulunuldu.

Google'dan sonra Microsoft, Tarayıcısı İçin Önemli Bir Güncellemeyi de İptal Ediyor

Edge derlemelerini test etmek için değişiklik yok

Microsoft Edge‘in diğer kanalları normal olarak güncellenmeye devam edecek, bu nedenle tarayıcıların Canary, Dev veya Beta sürümlerini çalıştırıyorsanız, yeni sürümlerin öncekiyle aynı hızda gelmeye devam etmesi gerekir.

Microsoft Edge artık Chromium’a dayanıyor, bu nedenle hem Windows hem de macOS’ta mevcut (tarayıcının Linux sürümünün de çalışmalarda olduğuna inanılıyor, ancak henüz bir ETA henüz mevcut değil). Buradaki değişiklikler açıkça Edge’in kullanılabilir olduğu tüm platformlar için geçerlidir.

Microsoft, önümüzdeki günlerde daha fazla bilgi yayınlanacağını, özellikle yeni ve kararlı bir sürümün hemen köşede olacağı için.

İLGİLİ İÇERİK:  Turkcell, Genç Yeteneklere Kapı Açıyor!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu