Tiktok Takipçi Satın Al

Yeni Mac Mini Dev Bir Güç Sunuyor

Apple geçtiğimiz hafta özel bir etkinlikte yeni ürünlerini duyurmuştu. Bunlardan biri de yeni Mac mini modeli.

Mac mini, günlük masaüstü bilgisayardan canlı profesyonel performanslara, birden fazla Mac mini’nin kullanıldığı video rendering ve yazılım kompilasyonu işlemlerine hatta binlercesinin devasa uygulama geliştirme çalışmalarında kullanıldığı örneklere kadar son derece farklı ortamlarda farklı biçimlerde kullanılabiliyor ve bu özelliği kullanıcılar tarafından çok seviliyor.


Yeni Mac Mini Dev Bir Güç Sunuyor

Bir iş için küçük ama güçlü bir Mac gerektiğinde mükemmel bir seçenek diyen Apple’ın dünya çapında pazarlamadan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Phil Schiller, sözlerine şöyle devam etti: “Mac mini müşterileri yeni Mac Mini’ye bayılacaklar, çünkü bu aygıt beş kata kadar performans, 6 çekirdeğe kadar masaüstü sınıfı işlemciler, Apple T2 Security Chip, 64 GB’a kadar daha hızlı bellek, yüksek performanslı tamamen flash depolama ve dört Thunderbolt 3 dahil gelişmiş bağlantı noktaları, iki adet USB A, HDMI video, ses ve 10 Gbps’ye kadar Ethernet özelliklerine sahip. Tüm bu güç daha önceki modelle aynı boyutta bir kasada, dolayısıyla bu Mac mini’nin ideal bir çözüm olduğu eski sistemleri güncellemek veya yepyeni sistemler oluşturmak isteyen müşteriler için mükemmel bir haber.

[sp-related style=”light” id=”32194″]

Bambaşka Mac mini!

Şimdi Turbo Boost ile hızı 4.6 GHz’e kadar çıkabilen 4 ve 6 çekirdekli 8. nesil Intel Core işlemcilere ve Intel UHD grafik donanımına sahip Mac mini, önceki nesle kıyasla beş kata kadar daha hızlı performans sunuyor.Mac mini, geleneksel masaüstü bilgisayarlarında sıklıkla gerçekleştirilen fotoğraf ve video düzenleme, müzik yapma ve yazılım geliştirme gibi işlemlerin yanı sıra video transcoding, kod kompilasyonu ve canlı müzik performansları gibi profesyonel iş akışlarını da destekliyor.

64 GB’a kadar 2666 MHz bellek ile büyük dosyaları belleğe yükleyebiliyor, birden fazla sanal aygıtı aynı anda çalıştırabiliyor ve hatta daha büyük veri gruplarının da üstesinden gelebiliyor. Şimdi her Mac mini tamamen flash depolamanın hızına ve güvenilirliğine sahip. Ve 2 TB’a kadar depolama kapasitesi sunan SSD’ler dört kata kadar daha hızlı, böylece büyük dosyalarla çalışmak veya uygulamaları açmak hiç olmadığı kadar hızlı.

Yeni Mac Mini Dev Bir Güç Sunuyor

Apple T2 Security Chip, Mac mini’de sektördeki en ileri düzey güvenlik özelliklerine olanak veriyor. T2 çipin veri şifreleme özelliğiyle SSD belleğinizde depolanan verilerin tamamı otomatik olarak şifreleniyor. Secure Enclave ise bilgisayarınızı başlatırken yüklenen yazılımlar üzerinde herhangi bir dış müdahaleyle kötü amaçlı değişiklik yapılmasını olanaksız kılıyor. T2, aynı zamanda 30 kata kadar daha hızlı HEVC video transcoding özelliğiyle profesyonel kullanıcıların tüm iş akışlarında daha yüksek çözünürlüklü videolarla daha hızlı bir şekilde çalışmasına imkan veriyor.

Dört adet Thunderbolt 3 bağlantı noktasına ve sayısı ve performansıyla önceki nesli ikiye katlayan Thunderbolt bağlantı noktalarına sahip yeni Mac mini, yüksek hızlı depolama, 4K ve 5K Thunderbolt ekranlara bağlanabilme ve üç farklı formatta video çıkışı özelliklerinin yanı sıra bir adet HDMI 2.0 bağlantı noktasına, iki adet USB-A bağlantı noktasına, bir ses jakına ve Gigabit Ethernet bağlantı noktasına sahip. Yani neredeyse her şeye bağlanabiliyor. Süper hızlı ağ performansı için de ilk kez 10 Gb Ethernet seçeneği sunuyor.

[sp-related style=”light” id=”31531″]

%100 Geri Dönüştürülmüş Alüminyum Kasa

Şimdi muhteşem uzay grisi renk seçeneğiyle sunulan yeni Mac mini’nin kasası şimdi ilk kez Apple tasarımı %100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretiliyor. Üstelik bu kasanın gücü, dayanıklılığı ve güzelliği de diğer tüm Apple ürünleriyle aynı seviyede. Yeni Mac mini’nin ayaklıkları gibi bazı başka bileşenlerinde de tüketim sonrası geri dönüştürülmüş plastik kullanılıyor. Tüm bu gelişmeler, yeni Mac mini’nin karbon ayak izini yaklaşık %50’ye kadar azaltıyor.

Yeni Mac Mini Dev Bir Güç Sunuyor

Tüm yeni Mac’lerde dünyanın en gelişmiş masaüstü işletim sisteminin en yeni sürümü macOS Mojave yüklü. macOS Mojave, profesyonellerden ilham alınarak tüm kullanıcılar için tasarlandı. macOS Mojave’deki yeni Koyu Mod, içeriği ön plana çıkaran yeni ve dramatik bir görünüm seçeneği. Yeni Belge Grupları özelliği, dosyaları otomatik olarak gruplayarak karmaşık masaüstlerini düzenliyor. Borsa, Sesli Notlar ve Ev uygulaması gibi tanıdığınız iOS uygulamaları ilk kez Mac’te de sunuluyor. FaceTime grup halinde görüşmeleri destekliyor ve Mac App Store yepyeni bir görünüm ve zengin editoryal içerikler sunan yepyeni bir tasarıma, Microsoft ve Adobe gibi önemli geliştiricilerden yeni uygulamalara sahip. Son olarak Yeni Mac mini, 5999 TL’den başlayan fiyatlarla bugünden itibaren apple.com adresinden sipariş edilebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu