Tiktok Takipçi Satın Al

Yeni Elektrikli Otomobil Şarj Olmadan 800 KM Yol Gidiyor

Artık elektrikli otomobil piyasada sağlam bir duruşa sahip olduğundan, otomobil üreticileri uzmanlıklarını onları geliştirmeye odaklıyor ve büyük bir odak noktası da menzilleri.


Lucid Motors yeni bir elektrikli otomobil duyurdu. Yeni otomobilin Tesla’dan birkaç kat daha güçlü olduğu bildiriliyor.

Tesla, uzun bir süredir en uzun menzile sahip elektrikli araçlar alanında lider olarak görülüyor. Örneğin Model S Plaid 637 km menzile sahipken Roadster’ın 998 km menzile sahip olacağı tahmin ediliyor. Ancak model piyasaya çıkana kadar Tesla’nın bir rakibi var.

Lucid Motors kısa süre önce Air – Performance ve Range elektrikli otomobilinin iki yeni varyasyonunu ortaya çıkardı. Her iki seçenek de dört tekerlekten çekişli çift motorlu bir düzen alacak. Maksimum hız 270 km / s’dir. Performance motor, 1.111 beygir gücü üretecek. Range varyasyonu 933 beygir gücüne sahip olacak. 0’dan 97 km / s’ye hızlanma sırasıyla 2,5 ve 2,7 saniye gerektirecektir.

İlgili Makaleler

Örneğin 1.020 beygir gücüne sahip bir Tesla Model S Plaid elektrikli otomobil, 0’dan 97 km/s hıza 2 saniyede çıkabiliyor.

Lucid Air’in özerkliğine ilişkin nihai rakamlar henüz açıklanmadı. Yakın tarihli bir test sürüşünde gazeteci Johnny Lieberman, Range’i Los Angeles’tan San Francisco’ya 716 kilometre şarj etmeden sürdü . Ayrıca, California’daki sürüş testleri, tek bir şarjla 764 km (Performans) ve 834 km’lik (Menzil) gerçek bir menzil gösterdi. Satışların lansmanı henüz açıklanmadı. Fiyat 169 bin dolar olacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu