EFT Ücretleri Düşürüldü! Yeni EFT Ücretleri Ne Kadar? - TeknoDiot.com

Banka Müşterilerinden Alınan Ücret ve Komisyonlarda Ücretler Düşürüldü!

Abone Ol 

Merkez Bankası ile BDDK, banka müşterilerinden alınan ücret ve komisyonlarda ücretleri düşürdü.

Merkez Bankası ile BDDK, banka müşterilerinden alınan ücret ve komisyonlarda ücretleri düşürdü. Yapılan düzenlemeye göre, 6 ile 67 TL arasında olan bin TL altındaki EFT ücreti 1 ila 5 TL arasına çekildi. Bin TL ile 50 bin TL arasındaki tutarda EFT ücreti ise 2 TL ile 10 TL arasında olacak.

BDDK’dan ‘Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik’ ile Merkez Bankası’ndan ‘Bankalarca Ticari Müşterilerden Alınabilecek Ücretlere İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Tebliğ’ Resmi Gazete’de yayımlandı. Böylece, BDDK ve Merkez Bankası, banka müşterilerinden alınan ücret ve komisyonlarda ücretleri düşürdü.

Buna göre, EFT işlemlerinden alınabilecek ücret, işlem tutarının bin TL ve altında olması halinde mobil bankacılık uygulamaları ve internet bankacılığı aracılığıyla yapılan işlemler ile düzenli ödemelerde 1 TL’yi, ATM’den yapılan işlemlerde 2 TL’yi, diğer kanallar ile yapılan işlemlerde ise 5 TL’yi geçemeyecek.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Banka Müşterilerinden Alınan Ücret ve Komisyonlarda Ücretler Düşürüldü!

:: Oscar 2020 Ödülleri Sahiplerini Buldu: İşte Oscar 2020 Kazananları

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/ekonomi/202002101041364498-bddk-ve-merkez-bankasi-banka-musterilerinden-alinan-ucret-ve-komisyonlarda-ucretleri-dusurdu/

Göz atın:   Scout Olmak İsteyenler İçin Geliştirilmiş Uygulama!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu