Tiktok Takipçi Satın Al

Zoom ve Peloton Hisseleri Yeni Covid Varyant Nedeniyle Yükseliyor

Zoom ve Peloton hisseleri, yeni bir Covid varyantı endişesinin bazı evde kalma hisselerini artırmasıyla Cuma günü %5′ten fazla kapandı.


Yeniden açılıştan yararlanan şirketlerin hisseleri, daha geniş bir pazar satışında düştü. Zoom hisseleri Cuma günü Güney Afrika’daki yeni bir Covid varyantı endişelerinin piyasaları sarsmasıyla %5,7 ve Peloton hisseleri %5,6 değer kazandı . Pandemiden yararlanan diğer iki evde kalma şirketi Netflix ve Roku’nun hisseleri gün için yaklaşık %1.6 arttı.

İnsanlar işe, okula ve spor salonlarına döndüklerinden, Zoom ve Peloton yıl için sırasıyla %34 ve %69 düştü. Yeni varyantın yayılmasının kapsamı hala bilinmiyor ve varsa ne tür bir etkiye sahip olacağı belirsiz.

Zoom ve Peloton Hisseleri Yeni Covid Varyant Nedeniyle Yükseliyor

Ancak, Delta, Airbnb, Expedia gibi seyahat şirketlerinin son kazanç raporlarında net iyileşme belirtileri göstermesinin ardından ve Peloton, Zoom ve Netflix gibi evde kalma hisse senetlerinin Covid’in göstergeleri arasında düşmesiyle bu ayın başlarından bir geri dönüş oldu. Covid 19 pandemi sonu beklenenden daha erken gelebilir.

Bu arada, yeniden açılıştan fayda sağlayan şirketlerin hisseleri, daha geniş bir pazar satışları arasında gün için düştü. Expedia %9,4 değer kaybetti. Lyft , Airbnb ve Uber hisseleri %3′ten fazla düştü.

Cuma günü S&P 500 %2.3, Nasdaq kompoziti %2.3 düştü. Dow Jones Sanayi Ortalaması %2,5 veya 905 puan düşerek yılın en kötü gününü kaydetti.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu