Tiktok Takipçi Satın Al

Yazılımda Performans Testinden Fazlasına İhtiyaç Var

Bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilecek uluslararası yazılım testi konferansı TestIstanbul’un keynote konuşmacıları arasında bulunan JClarity CTO’su Kirk Pepperdine, yazılımda performans testinin tek başına yeterli olmadığına dikkat çekti.


Bu yıl 16 Nisan’da 10’uncusu gerçekleştirilecek olan uluslararası yazılım testi konferansı TestIstanbul’un keynote konuşmacılarından JClarity CTO’su Kirk Pepperdine, performans testinin çok önemli olduğuna ancak ciddi sorunların önlenmesi için tek başına yeterli olmayacağına dikkat çekti.

Yazılımlarda ortaya çıkan performans problemleri nedeniyle şirketlerin para, kaynak ve güven kaybettiklerini belirten Pepperdine, “Performans testi sayesinde, kendilerini performans problemi olarak gösteren kaynak sızıntıları gibi bariz problemleri çözmek elbette mümkün ancak hepsi bu. Eğer performans testi ile bundan daha fazlasını yapabilmek mümkün olsaydı, şirketler performansa bağlı kesintilerden muzdarip olmazlardı. Herhangi bir testin yapabileceği her şey, her bir bileşenin tanıtıldığı gibi çalıştığından emin olmaktır. Tüm kurumlar esnek uygulamalara yatırım yaparak kendilerini koruyabilirler, bu da uygulamanın ölçeklenebileceği bir kümede işlev gördüğü anlamına gelir” dedi.

Kirk Pepperdine, TestIstanbul 2019’da yapacağı konuşmasında test ortamının nasıl bozulduğuna ilişkin önemli bilgiler paylaşacak.

Yazılımda Performans Testinden Fazlasına İhtiyaç Var

Yazılım Test ve Kalite Derneği tarafından, Testinium’un ana sponsorluğunda, etkinlik partnerleri Keytorc, Mobven ve Bankalararası Kart Merkezi’nin katkıları ile Renaissance Istanbul Polat Bosphorus Hotel’de düzenlenecek TestIstanbul 2019’la ilgili ayrıntılı bilgi testistanbul.org adresinden alınabiliyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu