Yayılan Isıdan Enerji Üretimi 100 Kat Arttı - TeknoDiot.com

Yayılan Isıdan Enerji Üretimi 100 Kat Arttı

Abone Ol 

Boulder’daki Colorado Üniversitesi’ndeki bilim adamları, yeni optik antenler kullanarak yayılan ısıdan enerji üretimini 100 kat artırdı.

Yayılan ısıdan basitçe uzaya uçacak elektrik üretmek için, doğrultucu antenlere veya antenlere ihtiyaç vardır.

Bilim adamları bir rectenna yarattılar ve mümkün olduğunca fazla enerji toplamak için en küçük elementi kullanmanız gerekiyor. Ancak elementler azaldıkça artan direnç problemini çözmek gerekiyordu.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Araştırmacılar, tünel etkisine dayalı olarak element hakkında konuştular. Bu, elektron transferine sıfır direnç ve üretim seviyesinde keskin bir artış anlamına gelir.

Yayılan Isıdan Enerji Üretimi 100 Kat Arttı

Araştırmacılar, bu etkiyi, kuantum kuyusu denilen bağlantı kontakları arasındaki iki dielektrik katmanı arasında bir boşluk yarattıktan sonra elde edebildiler. Boşluğun seçimi ve dielektriklerin kalınlığı, elektronun bir duvardan geçiyormuş gibi bir temastan diğerine tünel oluşturacak şekilde yapıldı.

Daha sonra yazarlar, nikel, nikel oksit, alümina, krom ve altından yapılmış 250.000’den fazla kelebek şeklindeki rectenadan oluşan bir diziyi test ettiler. Hepsi yaklaşık 11 nm uzunluğunda ve 6 nm genişliğindeydi. Sonuç olarak tasarım, önceki optik antenlerden 100-1000 kat daha yüksek dönüşüm verimliliği gösterdi

Yayılan Isıdan Enerji Üretimi 100 Kat Arttı Yayılan Isıdan Enerji Üretimi 100 Kat Arttı Yayılan Isıdan Enerji Üretimi 100 Kat Arttı Yayılan Isıdan Enerji Üretimi 100 Kat Arttı

Yayılan Isıdan Enerji Üretimi 100 Kat Arttı

Göz atın:   Twitch Prime, PUBG Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu