Yapay Zeka Tabanlı Pandemi Tahmin Sistemi Oluşturulacak

Rusya, sosyal veya politik olayların yanı sıra koronavirüs gibi pandemi salgınlarını tahmin edebilen yapay zeka unsurlarına sahip bir sistem geliştiriyor.

RTI JSC Genel Müdürü Pavel Laptaev, bu konu hakkında konuştu. Gelişmenin sosyal ve politik durumların yanı sıra koronavirüs gibi olası salgın salgınlarını da öngörebileceği belirtiliyor.

Ona göre, bu sistem herhangi bir olayın risklerini elektronik medyadan ve diğer bilgi kaynaklarından gelen verilere dayanarak tespit etmek zorunda kalacak. 

Belirli ayarlamaları yaptıktan sonra, COVID-19 gibi ortaya çıkan tehditleri erken aşamalarda tespit edebileceğimizi ve devletin bunlara zamanında yanıt vermesini sağlayacağımızı düşünüyorum açıklamalarında bulundu.

Uluslararası Askeri-Teknik Forumu “Ordu-2020” 23 Ağustos’ta RF Silahlı Kuvvetleri “Patriot” Kongre ve Sergi Merkezi topraklarında açıldı ve 29 Ağustos’a kadar sürecek. 

Yapay Zeka Tabanlı Pandemi Tahmin Sistemi Oluşturulacak

Gösteri gösterilerinin bir kısmı Alabino eğitim sahasında, Kubinka havaalanında ve Astrakhan bölgesindeki Ashuluk eğitim sahasında gerçekleşiyor. Foruma yaklaşık 100 ülkenin temsilcileri katılmayı planlıyor. 1.500’den fazla kuruluş ve işletme, yaklaşık 28 bin sergi sergileyecek. Statik ve dinamik ekranlarda yaklaşık 700 parça modern silah ve askeri teçhizat yer alıyor.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!