Tiktok Takipçi Satın Al

Yapay Zeka Asistanı Rabbıt R1, Bir Günde 10.000 Adet Sattı

Cihazın fiyatı 199 dolar olarak belirlendi ve ön siparişe sunuldu. İlk gününde 10.000 adet satış yaparak tüm stoklarını tüketti.

Rabbit R1 adıyla tanıtılan bu cihaz, CES 2024‘te gösterime sunuldu ve bir yapay zeka destekli cep arkadaşı olarak tanıtıldı. Kullanıcıların kişisel yapay zeka asistanı olmayı hedefleyen Rabbit R1, kullanıcılar ve medya tarafından büyük ilgi gördü.

Cihazın fiyatı 199 dolar olarak belirlendi ve ön siparişe sunuldu. İlk gününde 10.000 adet satış yaparak tüm stoklarını tüketti. Şirket, satış başlangıcında 500 adet satmayı hedeflediğini ve bu hedefi 20 kat aştığını duyurdu. İlk siparişlerin Mart ayının sonunda gönderilmesi planlanıyor. Ancak ilgilenen kullanıcılar hala bir R1 arkadaş satın alabilir. Şirket, Nisan veya Mayıs ayında gönderilecek ikinci bir R1 partisi için ön siparişleri almaya başladı.


Yapay Zeka Asistanı Rabbıt R1, Bir Günde 10.000 Adet Sattı

R1’in Rabbit kurucusu ve CEO’su Jesse Lyu, cihazı “LAM destekli Tamagotchi” olarak tanımladı. iPhone’un yaklaşık yarısı kadar olan bu kare cihaz, 1.000 dolarlık bir akıllı telefondan daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmayı vaat ediyor. R1, doğal dilde soruları yanıtlayabiliyor ve cihazınızda bulunan uygulamaları sadece konuşarak yönetebiliyor. Lyu, cihazı “kullanmayı öğrenmek zorunda olmadığınız kadar sezgisel bir şey” olarak tanımladı. R1, akıllı telefonlardaki uygulama tabanlı işletim sisteminden ayrılıyor ve Siri ve Google’ın bizim için yapmasını istediğimiz şeyleri yapıyor.

Rabbit R1’in özellikleri arasında döner kamera, talkie kullanılarak konuşulan düğme, analog kaydırma tekerleği, 2,88 inçlik dokunmatik ekran, 128GB dahili depolama, veri için SIM kart yuvası ve şarj için USB-C bağlantı noktası bulunuyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu