Yandex, Türkiye Ofisini Kapatıyor! - TeknoDiot.com
Trend

Yandex, Türkiye Ofisini Kapatıyor!

Abone Ol 

Son dakika haberi olarak ortaya çıkan Yandex, Türkiye ofisini kapatma kararı aldı.

Yandex, Türkiye’de bulunan ofisini kapatıyor. Peki bu tam olarak ne demek oluyor, yoksa Yandex, Türkiye’den çekiliyor mu?

Marketing Türkiye’nin edindiği bilgiye göre e-ticaret, navigasyon, mobil uygulama ve reklamcılık sektörlerinde ülkemizde hizmet veren Yandex’in Türkiye ofisi kapatılıyor. Son yıllarda Türkiye pazarında özellikle e-ticaret ve navigasyon alanındaki başarılı operasyonlarıyla adından söz ettiren Yandex, sürpriz bir karar ile şok etti.

Açıklanan bu kararının arkasında pandemi sürecinde düşen gelirler gelmekte. Edinilen bilgilere göre Yandex, Türkiye operasyonu başarılı ve kârlı olmasına rağmen bu kararı global önlemler doğrultusunda aldı. Üzücü olan nokta ise ofisteki çalışanlar maalesef Ekim ayından itibaren işleri sonlanacaktır.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Yandex, Türkiye Ofisini Kapatıyor!

Türkiye’den çekilse dahi hizmetler devam edecek. Yani Türkiye’den çıkma kararı değil sadece Türkiye yönetimi kaldırılmış olacak.  Türkiye’deki ürünleriyle hizmet vermeye devem edecek. Ancak bu hizmetler direk markanın Rusya’daki ofisinden yönetilecek. Bu doğrultuda yeni dönemde Yandex ile işbirliği yapmak isteyen markalar Rusya ofisiyle iletişim kurmak durumunda.

Yandex, Türkiye Ofisini Kapatıyor!

Yandex, Türkiye Ofisini Kapatıyor! Yandex, Türkiye Ofisini Kapatıyor!

Göz atın:   Bir Araştırmaya Göre Her 5 Kişiden Biri Cep Telefonu Bağımlısı

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu