Tiktok Takipçi Satın Al

Yandex.Drive Avrupa Pazarına Girdi

Rus araba paylaşım servisi Yandex.Drive, Şubat 2018’den beri Moskova’da faaliyet gösteriyordu. Yandex.Drive bundan sonra Avrupa’ya da giriş yaptı!

Aynı yılın Aralık ayında St.Petersburg’da başlatıldı ve Mayıs 2019’da Kazakistan’da hizmet başlatılmıştı.


Hizmet başkanı Financial Times’a verdiği röportajda Yandex.Drive araç paylaşım servisinin 2020’de Avrupa Birliği şehirlerinden birinde ve sadece elektrikli otomobillerle bir test modunda başlaması gerektiğini doğruladı. İlk aşamada, yaklaşık bin elektrikli araçtan bahsediyoruz.

Yandex.Drive, Avrupa’da

Yandex.Drive Avrupa Pazarına Girdi

Hizmetin test edileceği belirli şehir henüz belirlenmemiştir. Şirket, Madrid ve Kopenhag gibi elektrikli araçların yanı sıra Fransa ve İtalya’daki bazı şehirler için en uygun koşullara sahip yerleri düşünüyor.

Yandex.Drive‘ın Avrupa pazarını geliştirmeyi planlarken, bir otomobil paylaşım şirketi olan ShareNow, Londra, Brüksel ve Floransa’daki operasyonları askıya alma ve Kuzey Amerika pazarından tamamen ayrılma niyetini açıkladı. Son olarak bunun gibi teknoloji dünyası ile ilgili güncel içeriklere teknoloji haberleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu