Yandex.Drive Avrupa Pazarına Girdi - TeknoDiot.com
TeknoDiot.com
 
  

Yandex.Drive Avrupa Pazarına Girdi

Yandex.Drive Avrupa Pazarına Girdi

Rus araba paylaşım servisi Yandex.Drive, Şubat 2018’den beri Moskova’da faaliyet gösteriyordu. Yandex.Drive bundan sonra Avrupa’ya da giriş yaptı!

Aynı yılın Aralık ayında St.Petersburg’da başlatıldı ve Mayıs 2019’da Kazakistan’da hizmet başlatılmıştı.

Hizmet başkanı Financial Times’a verdiği röportajda Yandex.Drive araç paylaşım servisinin 2020’de Avrupa Birliği şehirlerinden birinde ve sadece elektrikli otomobillerle bir test modunda başlaması gerektiğini doğruladı. İlk aşamada, yaklaşık bin elektrikli araçtan bahsediyoruz.

Yandex.Drive, Avrupa’da

Yandex.Drive Avrupa Pazarına Girdi

Hizmetin test edileceği belirli şehir henüz belirlenmemiştir. Şirket, Madrid ve Kopenhag gibi elektrikli araçların yanı sıra Fransa ve İtalya’daki bazı şehirler için en uygun koşullara sahip yerleri düşünüyor.

Yandex.Drive‘ın Avrupa pazarını geliştirmeyi planlarken, bir otomobil paylaşım şirketi olan ShareNow, Londra, Brüksel ve Floransa’daki operasyonları askıya alma ve Kuzey Amerika pazarından tamamen ayrılma niyetini açıkladı. Son olarak bunun gibi teknoloji dünyası ile ilgili güncel içeriklere teknoloji haberleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Asus Zenfone 6’ya Yeni Gelen Güncelleme!

Hüseyin Ceylan

Logitech, “2017 Good Design Awards”tan 19 Ödülle Döndü

Buğra Noyan

Video Kaydı İçin Pro Mod Geri Geliyor!

Adil Anıl Öktem

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.