Tiktok Takipçi Satın Al

XPG İki Yeni Tasarım Ödülü

XPG’nin GENESIS DDR5 bellekleri Good Design Award’un sahibi olurken XPG HEADSHOT oyuncu faresi bu ödülün yanında Golden Pin Design Award’un da sahibi oldu.


Oyuncular, esporcular ve teknoloji meraklıları için hazır sistemler, bileşenler ve çevre birimleri üreten XPG2021 Good Design Awards kapsamında 4D baskı yöntemiyle üretilen faresi XPG HEADSHOT’ın ve DDR5 RAM modeli XPG GENESIS’in tasarımda mükemmeliyet dalında ödül kazandığını açıkladı.

XPG HEADSHOT Gaming Mouse

4 boyutlu baskı teknikleri ve yapay zekâ teknolojisi kullanılarak üretilen XPG HEADSHOT gaming Mouse bu yönüyle eşsiz bir ürün. 4D baskıyla oluşturulan çapraz şeritler fareye değişebilen, hareketli bir yüzey sağlarken son derece hafif ve dayanıklı bir gövde yaratıyor. 4D baskı sayesine HEADSHOT’ın şekli kullanıcısının eline uyacak şekilde ayarlanabiliyor.

HEADSHOT’ın tasarımında çıkış noktası olarak üç kıstas belirlenmiş. Hafiflik, benzersiz ergonomi ve şık tasarım. Tüm bu kıstasları karşılayan fare, Japonya’nın en prestijli tasarım ödüllerinden Good Design ödülü yanında Tayvan’ın en köklü tasarım ödüllerinden Golden Pin tasarım ödülüne de layık görüldü.

XPG İki Yeni Tasarım Ödülü

XPG GENESIS DDR5 Bellek

XPG’nin yeni nesil DDR5 bellek ailesinin ilk üyesi olan GENESIS DDR5 RAM, PC oyuncularına daha önce görmedikleri yeni nesil bir performans sunmayı amaçlıyor. Performans bakımından iddialı olan GENESIS, Good Design Award alarak tasarım konusundaki iddiasını da kanıtlamış oldu. Biri parlak diğeri mat iki farklı yüzey yapısına sahip olan bellek, birbirini kesen geometrik çizgiler ve yükseltiler ile benzersiz bir görünüme kavuşuyor.

1988 yılında insanların hayatını zenginleştiren endüstriyel tasarımları teşvik etmek amacıyla Japonya Tasarım Tanıtım Enstitüsü (Japan Institute of Design Promotion) tarafından oluşturulan Good Design Award, ülkenin en prestijli tasarım ödüllerinden biri.

Tasarımda sıra dışı yenilikçiliği ödüllendirmeyi amaçlayan Golden Pin Design Award ise Tayvan Tasarım Araştırma Enstitüsü (Taiwan Design Research Institute) tarafından verilmeye başladığı 1981 yılından beri hem Tayvan’ın hem de Çin’in en prestijli tasarım ödüllerinden biri olarak kabul ediliyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu