Tiktok Takipçi Satın Al

Xiaomi, Tam Ekran Parmak İzi Okuyucunun Patentini Aldı

Parmak izi tarayıcıları 2018’den beri Android pazaryerlerinin modası oldu, ancak parmak izi tarayıcılarını geliştirmek zor olduğu için teknoloji bir süredir gelişmedi.

Son zamanlarda Çin ulusal veri tabanından alınan bilgilere göre; Çinli bir marka olan Xiaomi’nin, kullanıcının ekranın herhangi bir yerine dokunarak parmak izi sensörünü kullanmasına olanak tanıyan yeni bir parmak izi tarama teknolojisinin patentini aldığı ortaya çıktı.


Artık telefonunuzu açmaya veya parmağınızı parmak okuyucunun üzerine koymaya çalışmanıza gerek yok, çünkü bunu telefonun ekranında herhangi bir yere dokunarak yapabilirsiniz. Bu, kullanıcılar için harika bir haber!

Patentte Xiaomi, kapasitif dokunmatik ekran katmanının altında ve normal AMOLED ekranın üzerinde bir dizi kızılötesi LED ışık vericisine sahip olacağı için teknolojinin nasıl çalıştığını gösteriyor. Kızılötesi ışık alıcıları, kızılötesi LED ışık vericilerinin üzerine yerleştirilecektir. Yukarıda bahsedilen tüm kızılötesi LED ışık vericileri ve alıcıları, tam ekran parmak izi tarayıcısının temel yapı taşlarıdır.

Xiaomi’den Tam Ekran Parmak İzi Okuyucusu

Xiaomi, Tam Ekran Parmak İzi Okuyucunun Patentini Aldı

İlk olarak, kullanıcı ekrandaki parmak izini taramak istediğinde parmağıyla ekrana dokunur, kapasitif dokunmatik ekran dokunmatik parmak ucunun konumunu ve şeklini kaydeder, ardından kızılötesi LED ışık vericileri sadece ekranda ışık yayar. parmak izinin konumu. Bu durumda çevredeki diğer LED ışık vericilerinin yanmayacağına dikkat edin.

Daha sonra kızılötesi parmak ucuyla temas ettikten sonra geri yansır ve kızılötesi alıcılarına ulaşır. Kızılötesi hız verileri daha sonra parmak izinin çevresini haritalamak için kullanılacak ve daha sonra kullanıcının kaydedilenle aynı olup olmadığını doğrulamak için kaydedilen parmak izi ayrıntılarını karşılaştıracaktır. Bu doğruysa, kullanıcı akıllı telefonunu ekranın herhangi bir yerinden açabilir!

Ağustos 2020 Pazar Huawei, Çin, Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Kore ve Hindistan dahil olmak üzere altı pazarda kendi tam ekran parmak izi teknolojisi için patent başvurusunda bulundu. Ancak şirkete yönelik satın alma yaptırımlarından kaynaklanabilecek teknoloji henüz açıklanmadı. İşte Xiaomi’nin bu teknolojiyi pazar günü akıllı telefona getirmesini umuyoruz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu