Tiktok Takipçi Satın Al

Xiaomi’den OLED Ekranlar İçin 20 Milyon Dolardan Fazla Yatırım

Xiaomi, Çinli OLED üreticisine 20 milyon doların üzerinde yatırım yapıyor.

Yakın tarihli bir rapora göre Xiaomi, Çin’in önde gelen OLED üreticisine 20 milyon dolar fazla yatırım yaptı. Şirket Dalian Zhiyun Otomasyon Şirketi ve LCD, OLED ve mini LED teknolojilerinin üretiminde uzmanlaşmıştır. Akıllı telefon üreticisi 15,5 milyon hisse alacak. Bu, şirketin toplamının %5.63’lük kısmı oluyor.


Xiaomi, Zhiyun şirketinin yönetici sahibi Tan Yonliang ile anlaşma yaptı. OLED üreticisi, görüntüleme panelleri için teknolojiler sunan en büyük Çinli şirkettir.

BOE, Huaxing, Tianma ve Visionox gibi üreticilerle yakın çalışır. Bunlar OLED departmanında Samsung’un rakipleri, ayrıca bu şirketlerin bazıları orta sınıf telefonlar için LCD üretiminin önünde. Tianma, Redmi serisinde Xiaomi için önemli bir ortak olmuştur. Bununla birlikte, LCD’leri, Redmi Note serisindeki ekran tutma sorunlarının arkasında oldukları için olumlu bilinmemektedir.

20 Milyon Dolardan Fazla Yatırım

Xiaomi'den OLED Ekranlar İçin 20 Milyon Dolardan Fazla Yatırım

Konuya geri dönersek, Zhiyun teknolojileri Çinli üreticiler arasında bir meta haline geldi. Sonuçta, son zamanlarda LCD paneller için büyük bir talep var. Bu talep nedeniyle Zhiyun hisseleri Şanghay Menkul Kıymetler Borsası piyasasında hızla yükseliyor.

Çinli ekran yapımcısı da yerli sahnede Japon ve Koreli şirketlerin tekelini kırmayı başardı. Şimdi analistler, şirketin OLED ekranlarında da benzer bir hareketin olmasını bekliyorlar. İlginçtir ki, Zhiyun katlanabilir OLED ekranlar üretmek için proses teknolojisini sağlayabilen tek şirkettir. Bu, yapıştırma, bükme, dağıtma ve laminasyon için tüm ekipmanı içerir. Anlaşma, Xiaomi’nin en yeni OLED teknolojilerini sürekli olarak itmesine ve şirketin katlanabilir ekran segmentine girişini yapmasına yardımcı olacak.

Çin’in yerel panellere güvenen en önemli şirketlerinden biri Huawei markası. Örneğin, P40 serisi esas olarak Huawei’nin% 40 satış yaptığı iç pazar için BOE panellerine dayanıyor. Tabii ki, bu Huawei’nin yabancı teknolojilere bağımlılığını azaltma adımlarından bir diğeri. Xiaomi ayrıca Mi Note 10 ve Mi 10’a sahip. Eski bir şelale Visionox OLED ekrana sahip, ikincisi Huaxing’den bir OLED paneli ile geliyor.
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu